16 порад щодо зменшення витрат палива

Витрата палива у заторах

1. Не їдьте агресивно

Швидкий старт і екстрена зупинка сприяє збільшенню витрати пального до 40%. Вже давно доведено те, що стрімкий розгін і швидке гальмування практично не підвищує загальну середню швидкість транспортного засобу. При цьому скупчення вихлопних газів, які забруднюють повітря, збільшується в кілька разів. Потрібно повільно стартувати і поступово розганятися за допомогою підвищених передач.

2. Не перевищуйте швидкість руху

Наприклад, якщо їхати на швидкості близько 90 км/год, то можна зменшити споживання пального на 10-15%. Але, якщо їхати зі швидкістю 120 км /год і більше, то воно зросте на 20%. Як їздити, вирішувати, звичайно Вам. Але в такому випадку Ви не тільки будете економити, а й будете почувати себе більш безпечно.

3. Плануйте час далекої поїздки з урахуванням погоди

Є багато різних факторів, які впливають на збільшення витрати палива. На більшу частину з них впливають погодні умови. Якщо, наприклад, температура повітря знаходиться в районі 30 градусів, то це призведе до збільшення навантаження на двигун машини. А економія таким чином зменшиться. Подібна обстановка виникає і взимку. Адже для прогріву движка потрібно більше часу і, відповідно, більше пального.

4. Пічка взимку – додаткова витрата

У зимову пору щільно закривайте двері та вікна автомобіля. Таким чином всередину салону не потраплятиме холодне повітря. І Ви зменшите витрати енергії двигуна на підігрів.

5. Тиск повітря в шинах

Наскільки можливо частіше перевіряйте тиск в колесах. Якщо тиск буде зниженим, то споживання пального може збільшиться на 5%. Термін служби шин при цьому також скоротиться. Для перевірки тиску в покришках можете скористатися безкоштовними компресорами на автозаправних комплексах. Якщо, наприклад, колесо втратило одну атмосферу від норми, то витрата збільшиться на 10%.

6. Перемикання передач

Намагайтеся швидко переключаться з нижчої передачі на вищу. Тобто довго не розганятися на одній передачі. При їзді на знижених передачах про навіть найменшу економію можна забути. Потрібно їздити на середніх оборотах. Якщо Ви володар автоматичної коробки передач, то занадто не захоплюйтеся інтенсивністю роботи з педаллю газу. Так передачі будуть переключаться більш плавно.

7. Кондиціонер і економія палива – речі несумісні

Включений клімат-контроль також не буде економити бензин. Краще його експлуатувати якомога рідше. Адже він збільшує споживання пального на 20%, а то й більше.

8. Частіше користуйтеся круїз-контролем

Використовуйте пристрій регулятора швидкості. Він підтримує однакову швидкість при довгих подорожах, що дуже актуально на швидкісних автомагістралях. Цей прилад допомагає відчутно економити бензин.

9. Відповідально вибираємо бензин і АЗС

Не рекомендується користуватися низькооктановим пальним. Особливо в тих випадках, коли воно не відповідає характеристикам Вашого транспортного засобу. Навіть якщо Ви купуєте дорогий бензин, це не означає, що він буде високої якості. Вивчіть інструкцію по догляду за автомобілем і дізнайтеся, яке пальне найкраще купувати саме для цієї моделі.

10. Не залишайте без уваги індикацію check engine

Рекомендується проходити технічне обслуговування в спеціальних сервісних центрах. Не ігноруйте світлові індикатори несправностей. Тому що в майбутньому можете сильно пошкодувати про це. Якщо двигун буде неправильно відрегульований, то споживання бензину збільшується на 50% вище норми. При цьому в рази підвищується також і забруднення навколишнього середовища вуглекислим газом.

11. Повітряний фільтр

Слідкуйте за чистотою повітряних фільтрів. Адже вони негативно впливають на потужність двигуна. Фільтри потрібно міняти своєчасно, найчастіше це робиться при кожній технічній перевірці транспортного засобу. Забруднені фільтри додають 10% до витрати бензину.

12. Моторне масло

Своєчасно міняйте масло. Чим старше масло, тим значніше його в’язкість. Що буде призводити до передчасного підвищеного зносу деталей двигуна. Нове масло не тільки вбереже деталі, але і зменшить ризик пошкодження мотора. Досвідчені автолюбителі рекомендують замінювати масло не рідше кожних 7 000-10 000 км.

13. Електроприлади = додаткова витрата

Бажано не використовувати зайві електричні прилади при стоянці. Це буде призводити до більшого навантаження на акумуляторну батарею. Відповідно генератор буде витрачати більше енергії для зарядки акумулятора і збільшиться споживання палива.

14. Дах і вікна

Не порушуйте аеродинаміку автомобіля. При їзді на швидкісних магістралях не відкривайте вікна навіть влітку. Або відкривайте не повністю. Так Ви зменшите протидію повітря. Якщо немає необхідності, то не ставте автобагажники або просто рейлінги на дах. І не використовуйте кронштейни та інші приналежності. Це також впливає на витрату палива в більшу сторону.

15. Критерії вибору та оцінки авто

Якщо Ви хочете купити автомобіль, то в першу чергу зверніть увагу на його економічність з точки зору витрати палива. І, зрозуміло, купуйте більш економний варіант. Власне це буде Ваша найкраща вдала покупка, особливо при нинішніх цінах на бензин.

16. Міські пробки і затори

Правильно складайте план подорожей і поїздок. Обходьте стороною міські пробки, намагайтеся їздити по автомагістралях. Якщо є час і можливість, то влаштуйте собі поїздку на велосипеді. При цьому Ви не тільки заощадите гроші, але і зміцните стан свого здоров’я.

Поширити у Facebook