33 знайомі предмети з прихованими секретними функціями

Дівчина просить нікому не розповідати секрет

Ми щодня використовуємо велику кількість речей, не знаючи, що вони містять маленькі хитрощі, які не видно з першого погляду. При правильному використанні ці елементи можуть значно розширити свою функціональність і легко вирішити всі невеликі проблеми, з якими ми стикаємося.

У цій статті ми розповімо про такі приховані таємниці самих звичайних речей. Отже, без зайвих слів, розпочнемо.

Про що йде мова:

1. Розширені горловини у пляшок вина та коньяку

2. Додаткові отвори в кросівках

3. Маленькі кнопочки на джинсах

4. «Крильця» на упакуваннях соків

5. Прихована кишенька в нижній білизні

6. Отвір у замку

7. Чому у сорочки ззаду петля?

8. «Вм’ятини» на м’ячах для гольфу

9. Стрілка на датчику рівня палива

10. Отвір біля камери мобільного телефону

11. Кабель живлення Apple

12. Секрет звичайної гумки

13. Ромбоподібна вставка на рюкзаках

14. Дорогі мідні дверні ручки

15. Коробки-тарілки для фастфуда

16. Зигзаг на шпильці-невидимці

17. Диск під кришечкою пляшки

18. Отвори в авіаційних ілюмінаторах

19. Опуклість на клавіатурі

20. Як «витягти» кетчуп зі скляної пляшки

21. Функціональність візка в супермаркеті

22. Що робити з додатковими шматочками тканини

23. Циліндри на кабелях живлення?

24. Поля на сторінках зошитів у клітинку та лінійку

25. Кришечка від газованого напою

26. Підставка для голови автокрісла

27. Овочечистка для цибулі

28. Квадрати на зубній пасті

29. Отвір у кришечці ручки для писання

30. Отвір у ложці для спагетті

31. Отвір у ручці пательні

32. Металева сітка на дверцятах мікрохвильовки

33. Розігріваємо їжу належним чином

1. Розширені горловини у пляшок вина та коньяку

Пляшка з вином

Навіщо робити пляшку з високою горловиною, якщо її форма нормального розміру також відмінно виконує свою функцію.

Це пояснюється тим, що форма пляшки з довгою горловиною робить її зручною для тримання. І, найголовніше, допомагає поширювати тепло по всій пляшці, коли людина його тримає, що особливо цінується любителями деяких видів алкогольних напоїв.

2. Додаткові отвори в кросівках

Шнурки на кросівках

Ви, мабуть, вже не раз зустрічали кросівки з додатковими отворами зверху. І, можливо, хотіли ж дізнатися про їх призначення. Виявляється, якщо у людини є схильність до мозолів, ці додаткові отвори допоможуть зав’язати взуття міцніше.

Потрібно просто протягнути шнурки в ці отвори (обов’язково поперечний зріз), щоб створити петлю з кожного боку. Результат – більш жорстка шнурівка, ніж звичайний варіант носіння взуття.

3. Маленькі кнопочки на джинсах

Маленькі кнопки біля кишені на джинсах

Мабуть, кожен, хто носить джинси, помічав додаткові кнопки, які розташовані біля кишень.

Насправді, це заклепки, які встановлюються на точках тканини, де є доволі сильне навантаження. Це армування необхідно для того, щоб джинси не рвалися і менше зношувалися.

Встановлення таких заклепок була ідеєю легендарного Леві Штрауса, який свого часу видав патент на цей винахід.

4. «Крильця» на упакуваннях соків

Картонні крильця на коробці соку

Крильця на упаковках соків, очевидно, не призначені для польоту (хоча вони й виглядають миленько). Використовуються вони для того, щоб дітям було легше тримати упаковку і не проливати сік.

Хоча, можливо, така форма упаковки обумовлена технологічним процесом. А варіант використання «крильців» придумали винахідливі матусі.

5. Прихована кишенька в нижній білизні

Прихована кишенька в трусах

Багато жіночих трусів мають секретну кишеньку. Яке ж її призначення?

Така кишенька потрібна для тампонів, прокладок або ж інших дрібних предметів. Також її зручно використовувати якщо дівчина носить сукню або сарафан.

6. Отвір у замку

Отвір у замку

Якщо уважно придивитися до замку, ми мжемо помітити невеличкий отвір знизу. Але чи знаєте ви яку функцію він виконує? Або ж, може, це просто технологічна особливість виробництва?

Все дуже просто, такий дренаж дозволяє воді в замку вільно залишити замок. Це допомагає уникнути швидкого появи іржі в механізмі, а взимку – обмерзанню. Крім того, через цей отвір зручно періодично змащувати замки банками WD-40 або подібними мастилами.

7. Чому у сорочки ззаду петля?

Петля ззаду на сорочці

Ця особливість не поширюється на одяг неофіційного (casual) стилю. Такі петлі найчастіше зустрічаються на «офісних», «ділових» сорочках.

Традиція шити петлі прийшла з флоту – моряки придумали такий лайфхак, щоб легше було вішати одяг на гачки.

Пізніше, в 1960-х роках, серед студентів стало звичним тримати свої сорочки в чистоті і без праски. Сьогодні петля використовується як знак якісного і високого рівня виробника одягу.

8. «Вм’ятини» на м’ячах для гольфу

М'яч для гольфу на траві

Мабуть, всі хоч раз помічали, що м’ячі для гольфу мають незвичайну форму. Тобто вони не круглі, тому вони й не є «кульками» в повноцінному значені цього слова.

«Ями» на м’ячиках з’явилися, оскільки гравці в гольф помітили, що кульки з нерівностями летять куди далі, ніж звичайні, гладкі кульки.

9. Стрілка на датчику рівня палива

Стрілка на датчику рівня палива

Всі автомобілі, вироблені після 2010 року, мають стрілочку поруч зі стрілкою рівня палива. Але навіть багато досвідчених водіїв не знають її призначення. Зазвичай, ми звикаємо до машини і, не замислюючись, їдемо на заправку, наближаючись до колонки зліва або справа, залежно від того, де знаходиться лючка бензобака. Але саме на цю позиція вона і вказує.

Ця стрілка корисна для тих, хто орендує автомобіль або їздить на різних автомобілях, наприклад, для роботи і особистих цілей.

10. Отвір біля камери мобільного телефону

Отвір біля камери мобільного телефону

Можливо, ви помічали невеликий отвір біля об’єктива камери iPhone або деяких інших смартфонів. І було цікаво, для чого ж він там. Ви навіть можете знайти теорії змови в Інтернеті, що Google або Facebook шпигують за людьми таким чином.

Насправді – це просто мікрофон. Адже практично кожен смартфон має три мікрофона: один на нижній частині корпусу телефону, другий під динаміком решітки радіатора, а третій – поруч з об’єктивом основної камери.

11. Кабель живлення Apple

Зарядний пристрій для Apple

На зарядному пристрої для Macbook є невеликі «крильця», які можна витягнути з блоку живлення. І вони там, як ви можете здогадатися, не тільки для краси.

Їх дуже зручно використовувати для обгортання дроту навколо корпусу агрегату.

12. Секрет звичайної гумки

Двокольорова гумка

У дитинстві ми всі запитували дорослих або ж просто задавалися питанням, чому гумка має синю або дві барвисті сторони. На жаль, старий міф про те, що він підтирає ручку, не є достовірним.

Справа в тому, що для звичайних «шкільних» цілей немає видимих відмінностей в різних частинах гумки. Але для професійного використання необхідна гумка різної твердості. Наприклад, художники використовують більш щільний тип паперу, та їм потрібна більш «ніжна» гумка.

13. Ромбоподібна вставка на рюкзаках

Ромбоподібна вставка на рюкзаках

Ця вставка виглядає досить круто, будучи своєрідною «родзинкою» багатьох моделей рюкзаків. Однак, її призначення полягає не тільки в тому, щоб рюкзаки виглядали гарніше.

Призначення цієї деталі – додаткова функціональність рюкзака. Її можна використовувати для кріплення негабаритних предметів за допомогою мотузки або шнура, протягуючи їх через отвори.

14. Дорогі мідні дверні ручки

Мідна ручка на вхідних дверях

На дорогих масивних дверях часто можна побачити дверні ручки з міді. Такі вироби виглядають, звичайно ж, ефектно. Але чому вони зроблені в основному з міді? Може бути, це пов’язано з відносно високою вартістю міді, і власники таким чином хочуть підкреслити свій статус?

Виявляється, мідь більш стійка до бактерій, ніж інші метали. Оскільки ручки використовуються багатьма людьми, особливо в громадських місцях, мідь допомагає їм залишатися відносно (і наскільки це можливо) чистими від мікробів. Якщо у вас ще немає мідної ручки, подумайте про її купівлю.

15. Коробки-тарілки для фастфуда

Коробки-тарілки для фастфуда

Хто з вас любить китайську їжу? Більшість з нас просто їдять її з коробки або кладуть на тарілку. Але такий підхід не відповідає ідеї ресторанів швидкого харчування.

Виносні коробки спеціально розроблені для використання в якості тарілок. Пакет потрібно акуратно тягнути в різні боки, і він чарівним чином перетвориться в тарілку.

16. Зигзаг на шпильці-невидимці

Зигзаг на шпильці-невидимці

Ви, можливо, неодноразово помічали, що одна сторона шпильки для волосся є прямою, а інша – чомусь хвиляста.

Робиться це з метою, щоб шпилька краще трималася на пасмах волосся, оскільки зигзагоподібна сторона краще кріпиться на волоссях через свою форму і не дає шпильці зісковзати з них.

17. Диск під кришечкою пляшки

Диск під кришечкою пляшки

Ви коли-небудь звертали увагу на кришечки пластикових пляшок соди? На його внутрішній стороні розташована опуклість у формі кола. Цей пункт може здатися не дуже важливим або просто технологічним, але насправді він має важливу функцію.

Завдяки такій формі кришечка робить пляшку більш герметичною. І у такий спосіб запобігає поступовому виведенню розчиненого в напої вуглекислого газу. Без цього диску ми не могли б насолодитися бульбашками в нашому чудовому напої.

18. Отвори в авіаційних ілюмінаторах

Отвори в авіаційних ілюмінаторах

Навіть ті, хто частенько літає на літаках, не завжди помічають цю деталь. Але якщо це все ж таке було підмічено, можливо, ви почнете трішки нервувати і хвилюватися, чи це випадковість, чи ні. Мова йде про невеликі отвори в ілюмінаторах. Звичайно, це може лякати, адже ми знаходимося на великій висоті. І може здатися, що ці отвіри є наслідком аварії через надмірний тиск повітря або невеликий предмет, що потрапив у скло.

Це насправді вентиляційний отвір і нічого більше. Коли літак злітає або приземляється, всередині нього відбувається зміна тиску повітря. Вентиляційні отвори допомагають стабілізувати такі коливання, щоб всі показники були на безпечному і комфортному для пасажирів рівні.

19. Опуклість на клавіатурі

Опуклість на клавіатурі

Якщо ви зараз працюєте за комп’ютером або ноутбуком, перевірте клавіші F та J. Вони мають дві маленькі опуклості, схожі на символ підкреслення «_». Завжди було цікаво, для чого ж вони потрібні?

Вони призначені для зручності самих користувачів, щоб вони могли вільно набирати на клавіатурі навіть не дивлячись на неї. Звичайно, для відпрацювання цього вміння знадобиться чимала кількість часу і нервів. Але після того, як ви звикнете друкувати наосліп, робота з клавіатурою буде набагато ефективніше. Але поки ви вчитеся, часто може бути анекдотична ситуація: «Я можу друкувати і 200 символів за хвилину, але виходить усіляка фігня».

20. Як «витягти» кетчуп зі скляної пляшки

Кетчуп у скляній пляшці

Ця проблема добре відома тим, хто любить купувати кетчуп в скляних пляшках. Взагалі наголошується, що кетчук в склі чомусь має більш виражений смак в порівнянні з аналогічними продуктами в м’якій упаковці. Однак, крім ціни, у скляної упаковки є ще один недолік. Це пов’язано з великим витрачанням кетчупу, оскільки вони спочатку не можуть «витрусити» ні краплі з пляшки, а в підсумку отримують цілу гору кетчупу на своїй тарілці одразу.

Один великий бренд придумав рішення цієї «великої проблеми». Потрібно просто повернути пляшку на 45 градусів і постукати по цифрі 57. Соус буде стікати без зусиль. Спробуйте!

21. Функціональність візка в супермаркеті

Візок з супермаркету

Іноді так трапляється, що спочатку ми заповнили візок повністю, а потім виявилось, що деякі з крихких товарів були зім’яті. Існує дуже очевидне рішення цієї проблеми, але багато людей навіть просто не гадали про це.

Вже всі напевно знають про спеціальні секції на візках, які мають на меті садити туди маленьку дитину. Але мало хто звернув увагу на металеву «петлю», яку можна потягнути на себе, щоб відкрити цю секцію. Але також ця «петля» може бути використана для того, щоб повісити на неї пакет або сумку для крихких або м’яких продуктів, таких як яйця або маленькі ягоди.

22. Що робити з додатковими шматочками тканини

Додаткові частини тканини для одягу

Іноді при покупці нового одягу ми отримуємо маленький пакетик зі шматочком тканини всередині в подарунок. Багато хто з нас може подумати, що це для того, щоб підлатати штані або футболки. Ніби, якщо щось порветься, ці клаптики можна використати як додаткову тканину.

Звичайно, ніхто не забороняє вам використовувати і цей метод використання цих клаптиків. Однак основним призначенням додаткової тканини є перевірка матеріалу при пранні.

23. Циліндри на кабелях живлення?

Циліндри на кабелях живлення

Можливо, ви колись помічали невеликі циліндри на кабелі живлення ноутбука або різних usb-кабелях. Зрозуміло, що ці циліндри є не просто «штукенціями», але чи хтось взагалі знає, для чого вони там?

Ця річ називається феритовим фільтром. Це допомагає запобігти будь-які електромагнітні перешкоди. Прикладом цього є дивні звуки зі старих колонок, коли на ваш телефон, який лежить поруч, хтось дзвонить. Тобто з феритовим фільтром ви не почуєте цих звуків і вони не будуть викликати будь-який дискомфорт.

24. Поля на сторінках зошитів у клітинку та лінійку

Поля на сторінках зошитів у лінійку

Мало хто знає історію полів на папері у зошитах. Раніше, коли було велике панування щурів, вони часто проникали в будинки і вигризали папір.

Якщо на папері є поля, то щури могли з’їсти тільки краї цього самого паперу. Звичайно, ці часи давно позаду, але поля все одно допомагають захистити папір від загального зносу.

25. Кришечка від газованого напою

Содова банка

Всі добре уявляють собі форму кришечки на металевих банках з содою. Цікаво, що мало хто знає, що кільце на ньому служить не тільки для того, щоб тримати палець і відкривати банку.

Взагалі, спочатку у виробників була ідея, що в це кільце буде звучно ставити пластикову трубочку. Хоча, звичайно, виникає резонне питання, для чого це кільце на пивних банках, адже навряд чи хтось захоче пити пиво через трубочку. Однак кажуть, що призначення кільця було саме таке.

26. Підставка для голови автокрісла

Підставка для голови автокрісла

Більшість водіїв знають, що підголівники автокрісел легко зняти. У деяких моделях для того, щоб скласти салон, необхідно попередньо зняти підголівник.

Дуже важливо відрегулювати підголівник до росту людини, що сидить на сидінні. Оскільки він захистить вашу шию при автокатастрофі, особливо при аварії ззаду авто. Якщо підголівника немає, голова впаде назад, що загрожує тривалим неприємним лікуванням шийних хребців або навіть гірше, летальний випадок.

Але є ще одне абсолютно неочевидне використання цієї важливої деталі, яка також пов’язана з безпекою. У разі аварії, якщо ви замкнені в машині, підголівник може легко розбити вікно, щоб вийти з транспортного засобу. Багато хто звернув увагу на те, що в деяких автобусах біля вікон стоять штабні молотки з написом «аварійний вихід – на випадок аварії розбити скло молотком». У автомобілях підголівником може виступати аварійним молотком.

27. Овочечистка для цибулі

Ріжемо цибулю овочечисткою

Більшість людей використовують овочечистки виключно для очищення картоплі та моркви. І це, звичайно, основне призначення цього дуже зручного об’єкта. Однак овочечистку можна відмінно використовувати і для нарізки цибулі.

Спробуйте використати її таким чином. Це не тільки заощадить час, але і позбавить вас від «цибулевих» сліз. Або хоча б зменшити негативний ефект.

28. Квадрати на зубній пасті

Квадрати на зубній пасті

Ви помічали ці квадратики на зубних пастах? Вони, як правило, чорні, сині, зелені або червоні.

В інтернеті та соціальних мережах існує міф про те, що колір визначає ступінь натуральності продукту. Наприклад, чорний колір означає, що паста повністю синтетична, червоний – що в ній 70% різної «хімії» і 30% натуральних інгредієнтів, зелений – повністю натуральна екологічно чиста паста. Але насправді – це просто нісенітниця.

Такі етикетки необхідні машині для автоматичного визначення місця різання і відділення одного майбутнього тюбіка від іншого. Після цього відрізаний в цьому місці край загинається або припаюється. А квадратик залишається.

29. Отвір у кришечці ручки для писання

Отвір у кришечці кулькової ручки

Чи ви коли-небудь помічали, що в ковпачках кулькових ручок роблять отвори? Вони можуть бути різної форми, але присутні на ковпачках майже завжди. Здавалося б, герметично закритий кінець стрижня – запорука тривалої служби ручки. Навіщо ж ці отвори?

Виявляється, це зроблено для безпеки дітей, а також деяких дорослих. Всім відомо, що багато дітей мають звичку гризти все що попаде під руку. Отвір призначений для порятунку життя, якщо хтось випадково проковтне цей маленький предмет. І якщо він застряє у горлі, дитина зможе дихати через той самий отвір, поки лікарі не вирішать проблему.

30. Отвір у ложці для спагетті

Отвір у ложці для спагетті

У нас не дуже поширені спеціальні ложки спагетті. Однак цей незвичайний предмет привертає увагу господарів і деякі використовують його на своїй кухні. Але чи знаєте ви, чому цей предмет кухні має таку незвичайну форму?

Отвір в ложці використовується для визначення кількості продукту. Якщо ви вже знаєте, що на вечерю для вашої родини достатньо, наприклад, трьох порцій, ви завжди будете готувати однакову приблизну кількість локшини.

31. Отвір у ручці пательні

Отвір у ручці пательні

Ті, хто займається готуванням їжі професійно, або мають таке хобі, напевно, знають про цей лайфхак. Однак більшість господинь цим не користуються.

Вважається, що основним призначенням отвору в ручці каструлі є можливість повісити його на гачок для зберігання. Однак, рідко на якій кухні можна помітити, що каструлі висять на цих гачках. «Отвір» в ручці зручно використовувати для утримання дерев’яної або пластикової ложки для перемішування продуктів готування. Однак, розмір лопатки потрібно заздалегідь підібрати в магазині, щоб вона відповідала розміру отвору і вміщалася туди.

32. Металева сітка на дверцятах мікрохвильовки

Металева сітка на дверцятах мікрохвильовки

Металева сітка у дверцятах на склі присутня в кожній моделі мікрохвильовки.

Вона виконує дуже важливу функцію – захищає людей або тварин від шкідливого впливу електромагнітного поля, яке утворюється всередині мікрохвильовки. Грубо кажучи, не дає тим самим «мікрохвилям» вийти назовні.

33. Розігріваємо їжу належним чином

Тарілка с макаронами

Мабуть, всім відомо, що в мікрохвильовці їжа нагрівається швидше посередині самої страви. Якщо ми хочемо швидко нагрівати сильно охолоджені продукти, це трохи дратує, бо середина тарілки нагрівається, а сама їжа залишається холодною по краях.

Хорошим рішенням цієї «проблеми» є правильна форма розміщення виробів на тарілках перед їх відправкою в мікрохвильовку. Розподіляйте їжу рівномірно по боках нашої тарілки, а в її середині просто залиште простір. Ваш обід буде розігріватися набагато рівномірніше у такий простий спосіб.

Поширити у Facebook