Ніщо не видає в цьому будинку традиційні форми-зовні навіть не цілком вгадується, що перед вами саме будівля, а не Вітальна вивіска. Найпростіші будівельні матеріали перетворилися на щось запаморочливе в цьому витягнутому в довжину і повністю переробленому будинку вікторіанської епохи. Звичайно, сам по собі рельєф з виступаючого цегли не є чимось новим. Однак ідея відправити викладене з цегли привітання всім, хто проходить повз, перетворила цю стіну в арт-об’єкт місцевого значення.
Ця будівля з написом HELLO (“Привіт!”) спочатку було звичайним вікторіанським будинком, з внутрішнім двором і стандартним сучасним інтер’єром. Однак його власники вирішили, що він може стати чимось більш цікавим. “Навпроти цього будинку розташоване кафе, і протягом дня дуже багато людей проходять повз, прямуючи пообідати”,-розповідає архітектор Фуї-Лінг Ху з бюро OOF! Architecture.
«Клієнти попалися абсолютно фантастичні, вони розуміли, що живуть як би в замкнутому соціумі, і дуже хотіли внести свій внесок в оформлення цього міні-центру. Вони розуміли, що їх будинок не просто житло — з його допомогою вони спілкуються з усіма сусідами», — будинок HELLO не зливається з сусідніми будинками, він голосно заявляє про себе і задає кричущий і одночасно доброзичливий тон всій вулиці.
Пресована цегла: Bowral Bricks кольору Charolais Cream
Стіна з написом знаходиться праворуч від головного входу в будинок. Розроблена вона спільно з мельбурнською художницею Розою Нолан. «Ідея полягала в тому, щоб принести щось нове до блочності та цегли кварталу», – розповідає Фуі-Лінг. Разом із власниками та художницею вони спочатку подумували про якусь яскраву кольорову пляму з плитки або глазурованої цегли, але «це було явно не те».
Потім їм прийшла в голову ідея текстурувати цегла, що призвело до вибору сюжету: що б це могло бути — малюнок або напис? Врешті-решт, Роза Нолан запропонувала: «Чому б не просто сказати HELLO?».
«Захопленість Нолан текстом і старими матеріалами ідеально збіглися з нашою пристрастю до скромних матеріалів в будівництві і їх незвичайним перетворенням, – говорить Фуї-Лінг. – Як тільки вона запропонувала напис HELLO, ми відразу зрозуміли, що це якраз те, що потрібно, паззл зійшовся».
Замість того, щоб сховатися в своєму будинку від сусідів, нові власники хотіли через своє житло стати частиною села, яку дуже люблять. Напис на стіні є, по суті, початком бесіди, вона вітає місцевих жителів, але в той же час продовжує архітектурну історію місця. У Річмонді будівлі XIX століття сусідять з цегляними житловими будинками, побудованими в 1960-х і 1970-х роках. Тут також є зразки невеликих складів і кілька перлин сучасної архітектури. Тому процес отримання дозволу для такого сучасного напису на стіні був довгим, але це зрозуміло, враховуючи збережену архітектурну спадщину»
Місцеві жителі водять гостей поглянути на будинок. Та іноді крики вітання чутні навіть вночі. «Один наш сусід навіть дякував нам за таку щедрість», – ділиться з нами архітектор.
Кладка стіни: гладка цегла Boral кольору Charcoal
Спочатку споруда була кутовим магазином з невеликим житловим приміщенням позаду. У нього були типові для старих будівель проблеми: темні кімнати і мало виходів назовні. Старі прибудови площею 40 кв.м були замінені на більш упорядковані кімнати, їх площа збільшилася до 63 кв. м. прибудова з написом «Hello» дозволила архітекторам змінити планування житлових приміщень (див. план нижче).
До та після
Спочатку кімната на розі використовувалася як головна вітальня будинку. Після перепланування тут розмістилася майстерня для нових власників. Дві спальні залишилися майже без змін.
Вбудовані меблі розташована уздовж стіни від входу до житлової кімнати і продовжується на кухні. Власники не хотіли жити в» блискучому, що нагадує брязкальця ” інтер’єрі, розповідає Фуї-Лінг. «Вони поділяють нашу любов до скромних повсякденних матеріалів. Одна з особливостей будинку полягає в тому, що в процесі будівництва ми багато коштів вклали в такі речі, як стіна з написом або столярні роботи. Але завдяки цьому нам не довелося закуповувати помпезні меблі та модні оздоблювальні матеріали».
Вибір недорогих і простих матеріалів – фанери та промислових рамних конструкцій – заощадив кошти для зроблених на замовлення меблів.
«Ми використовували найдоступніші матеріали, вважаючи за краще доплачувати не за них, а за той час, який висококласні фахівці витратили на роботу з цими матеріалами, – ділиться архітектор. – Тому, скоріше, ми інвестували в ідеї і майстерність, а не в предмети».
Із заднього двору крізь високі вікна добре читається відкрите планування будинку зі столово-кухонною зоною.
Двері, дерев’яні віконні рами з подвійним склінням: Aspect Windows; вікна без стулок з подвійним склінням: Aneeta
Електрична духовка: Siemens; газова плита, посудомийка: Miele; витяжка: Sirius; холодильник: Fisher & Paykel; кухонний фартух: ударостійке бронзове дзеркало; стільниця: відлита на замовлення
Будинок невеликий, але полірований цемент і високі стелі створюють відчуття простору в зоні кухні-вітальні. Взимку будинок обігрівається за допомогою водяної теплої підлоги. Кухонний фартух, виконаний з ударостійкого дзеркала з бронзовим відтінком, поєднується із цементною стільницею. Чорні підвісні світильники з мідними вставками м’яко підсвічують фанеру, надаючи їй золотистого відтінка.
Стеля: фанера з араукарії з глянцевою поверхнею; підлога: полірований цемент Atlantic Ocean з білою основою з металевим відливом Economix; килим: Studio, Edwardstown; Підвісні світильники: відновлені Fog & Mørup Saturn, AngelucciCeiling; ручки шаф: Interia O, Blum
За допомогою фіранки можна розділити загальний простір кухні-вітальні на зони, перетворивши одну з частин в затишний закуток. На відкритих полицях господарі будинку можуть виставити улюблені дрібнички, а цегляна стіна за ними підкреслить їх красу.
Штора на Театральному кулісному механізмі: зшита на замовлення, J&S Window Furnishings; двері: Handles Plus
Чорні металеві труби і біла плитка надають ванній кімнаті яскраве індустріальне звучання. Велика кількість білого і дзеркальні дверцята шафки візуально збільшують простір ванної кімнати.
Незважаючи на досить велику загальну площу (близько 180 кв.м), місця на вулиці небагато. Це паркувальне місце, приховане за ролетними воротами, дублює основний вхід в будинок.