Для чого потрібна оцінка авто

Оцінка старих автомобілів

Людям властиво з особливим трепетом ставитися до найдорожчого, що у нас є. Відкинувши питання духовності, доводиться визнати, що найдорожче, що у нас є — це житло і автомобіль. Як правило, саме ця власність становить основу накопиченого нами капіталу. Ось чому дуже важливо об’єктивно розуміти вартість одного і другого. Операції з житлом відбуваються відносно нечасто. Все ж таки, більшість з нас веде досить осілий спосіб життя, і оцінка вартості житла практично ні на що не впливає. А ось оцінка автомобіля буває досить актуальною регулярно — при купівлі або продажу авто, при зверненні в страхову компанію, в разі ДТП, а також, наприклад, якщо ми хочемо отримати позику під заставу транспортного засобу.

Оцінка автомобілів — вже досить поширена послуга, проте, багато автомобілістів поки ставляться до неї з деякою насторогою. Та й додаткові витрати, як правило, радують співгромадян недостатньо сильно. «Ой, та що там оцінювати?» — ми махаємо рукою на пропозицію провести експертизу, і позбавляємо себе можливості дізнатися правду. Чи потрібна нам насправді ця правда? Звичайно, потрібна. Професійний експерт-оцінювач допоможе зрозуміти сильні та слабкі сторони нашої пропозиції, якщо ми продаємо автомобіль. А якщо купуємо, – допоможе відмовитися від свідомо проблемної покупки, або, навпаки, переконатися в тому, що з нашої майбутньої ластівкою все в повному порядку. Відмовляючись від оцінки автомобіля, продавець втрачає гроші. Втрачає їх і покупець. Оцінюючи власну машину «на око», ми, як правило, перебуваємо в полоні деяких переконань — не завжди правильних, і не завжди в дійсності важливих. «Та кому вона потрібна!» — говоримо ми та тут же занижуємо ціну. «Та їй вже сто років!» — і знову занижуємо ціну. Але особливо ефективно ми грабуємо себе, намагаючись оцінювати технічний стан. Тут кожен експерт: «коробка вже стара», «на низах майже не тягне», «дрібні потертості по кузову», «плями корозії».

Ми показали експерту-оцінювачу великої страхової компанії кілька машин, самостійно оцінених власниками. Всі вони (всі!) називали цифри нижче рівня експертної оцінки. Люди так налаштовані. Старі речі нам набридають, і ми недооцінюємо їх. У той же час, нове майно настільки бажано, що нам властиво не шкодувати коштів на його придбання. Багато продавців вважають, що експерт може виявити якісь недоліки, які не дозволять «продати машину за нормальні гроші». І хороший оцінювач дійсно їх виявить. І краще нехай це буде ваш експерт, ніж оцінювач на стороні покупця. Виявлені вами недоліки можна виправити, і тим самим збільшити вартість машини. Виявлені покупцем «косяки» ціну буде тільки знижувати. Особливо це стосується продавців, які не є крутими переговірниками. Досвідчений покупець, та ще з таким же досвідченим експертом, легко уторгують Вашу ціну. А з актом незалежної експертизи – ні, тому що у вас завжди буде документ, який підтверджує, що Ви «не жираф».  А тепер поставте себе на місце покупця. Оцінити автомобіль самому? Вислуховувати розповіді продавця про те, як він недавно поміняв масло, міряв компресію, тон скла, тощо? Досвідчений продавець наллє Вам у вуха стільки меду, що Ви не встоїте перед його чарами. Зовні машина буде виглядати ідеально, а всередині… А що всередині? «Все поміняно», — скаже продавець.

Оцінка автомобіля в Києві — проста і доступна послуга, вартість якої не йде ні в яке порівняння з вартістю машини. Це простий спосіб не дати себе обдурити і не бути обдуреним самому. Пам’ятайте про те, що машина — це не найголовніше в житті, але це все одно – одна з найдорожчих речей з тих, що у нас є. Телефонуйте!

Поширити у Facebook