Квартири з чорновим або з чистовим оздобленням. Що вибрати?

Квартира без оздоблення

Якщо Ви придбали свою квартиру в новому будинку, то явно передбачається, що Ви будете тут першим господарем. До Вас тут не жили, не проводили ремонт і не встановлювали абсолютно нічого. Найбільш часто таке житло реалізується з одним варіантом оздоблення – це чорнова обробка або чистова. Давайте уточнимо для початку, що це таке, а потім розберемо ще деякі деталі по даній темі.

Під словом “оздоблення” мають на увазі комплекс будівельних і дизайнерських робіт. Тобто “оздоблення” – це доведення стану приміщення або споруди до придатного для повнофункціональної корисної експлуатації. У випадку з квартирою – для повноцінного проживання в ній.

Чорнова обробка – простір для ідей

При чорновій обробці придатність приміщення для повноцінного проживання фактично нульова. Хоча для подальшого ремонту та облаштування тут все вже підготував забудовник. Плюс проглядається в тому, що Ви на власний смак, порадившись всією сім’єю, зробити ремонт саме за Вашими вподобаннями. І самі зробите електропроводку з необхідною конфігурацією, закупите сантехніку тощо. Мінус теж серйозний: треба у всьому детально розбиратися, абсолютно все продумувати, вирівнювати стіни, прокладати дроти, ставити сантехніку і робити багато іншого. Про що на етапі планування ремонту Ви навіть і не здогадувались.

Чистове оздоблення – заходь і живи

Якщо Ви бажаєте просто купити квартиру і жити в ній, цікавтеся, що пропонує компанія-забудовник з чистовою обробкою. У такій готовій квартирі Ви можете повноцінно жити майже одразу. Ледь розплатившись і оформивши всю документацію на свою нову нерухому власність. Однак, чистова обробка є не зовсім усталеним поняттям. Тут кожен забудовник розуміє все по-своєму. Це можна порівняти, напевно, з базовою комплектацією машин. В одній подушка безпеки стоїть, а в іншій Вам доведеться доплатити за неї.

Отже, зазвичай у житлі з чистовим оздоблення Ви зустрінете такий набір виконаних робіт, як:

  1. Підлоги рівні та вже мають покриття (щось на кшталт ламінату, лінолеуму або ще чого-небудь поширеного).
  2. Стіни вирівняні, оштукатурені, обклеєні шпалерами або пофарбовані (зустрічаються і пластикові панелі, варіанти можуть бути різноманітними).
  3. На підлогах санвузла і кухні є плитка – ось це насторожує. Будинок-то буде сідати, а плитка від цього здатна тріснути. Краще лінолеум – він на усадку не реагує, як і шпалери на стінах.
  4. Вимикачі, розетки, сантехніка – все це зазвичай є в квартирі з чистовою обробкою.
  5. Двері, звичайно, теж встановлена.

В принципі, набір небагатий, але жити, як то кажуть, можна. Надалі Ви за особистим уподобанням можете щось переробляти і доповнювати. Як правило, квартири з виконаним чистовим оздобленням набувають люди, невибагливі до кольору і типу покриттів, до форми унітазів і ванн та іншим особливостям дизайну приміщень. А також небагаті господарі, яким потрібно просто купити житло і жити. Припустимо, що Ви звикли все до самих дрібниць облаштовувати на власний смак і можете десь пожити до закінчення ремонту в новому житлі. В такому випадку варіант з чорновою обробкою Вам, ймовірно, підійде більшою мірою.

Поширити у Facebook