Оцінка будинків

Оцінка будинків

Орієнтовна вартість робіт з оцінки будинку складає:

 • від 1000 грн (для продажу, дарування, спадкування та інших нотаріальних дій);
 • для пред'явлення у суді вартість оцінки будинку визначається індивідуально.

Строк виконання роботи – 1 день. Вартість роботи може бути вищою в залежності від індивідуальних особливостей будинку, його розташування тощо. Зверніть, будь ласка, увагу, що оцінка земельної ділянки, на якій розташований об’єкт нерухомості, оформляється окремим документом і не входить в зазначену вище вартість послуг.

Вартість оцінки будинку для пред’явлення в суді визначається індивідуально.

Для чого потрібна оцінка будинку?

Експертна оцінка житлових будинків, як і оцінка нерухомості інших типів, найчастіше необхідна у наступних випадках:

 • для цілей оподаткування при продажу, даруванні, міні;
 • для передачі нерухомості під заставу (кредитування);
 • для пред’явленні в суді, зокрема при розділі майна;
 • для переоформлення права власності при спадкуванні.

Скільки коштує переоформити будинок у нотаріуса

Від оціночної вартості нерухомості при оформленні договору купівлі-продажу або дарування будинку необхідно буде заплатити ряд податків і обов’язкових платежів. Так, при переоформленні будинку, якщо всі сторони є громадянами України, витрати будуть такими:

Всі сторони договору – громадяни України
ОперацияПрибутковий податокВійськовий збірПенсійний фонд
Продаж будинку (у власності понад три роки)1,5%
(витрати продавця)
1%
(платник – покупець)
Продаж будинку (у власності менше трьох років)5%
(витрати продавця)
1,5%
(витрати продавця)
1%
(платник – покупець)
Дарування або спадкування близьким родичам (подружжя, діти, онуки, рідні брати/сестри)
Дарування або спадкування крім близьких родичів5%
(платить новий власник)
1,5%
(платить новий власник)

 

Взагалі, витрати на перереєстрацію нерухомості – це важливе і серйозне питання. У нього бажано вникнути ще на етапі планування продажу. Ви можете детально вивчити цю тему, перейшовши за цим посиланням. Тут дуже важливо не заплатити зайвого, оскільки витрати на оформлення як правило вельми і вельми значні.

Які документи необхідні для проведення оцінки?

Для проведення експертної оцінки житлового будинку необхідні наступні документи:

 • Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких нерухомість належить власнику. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду тощо.
 • Технічний паспорт БТІ.
 • Паспорт власника (співвласника) будинку. У випадку смерті власника необхідно надати свідоцтво про смерть; документ, який пов’язує померлого та спадкоємця (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо); паспорт спадкоємця.

Земельна ділянка, яка відноситься до будинку.

Робота з житловими будинками характеризується безліччю особливостей в порівнянні з іншими видами нерухомого майна. Наприклад, в більшості випадків, при визначенні вартості споруди необхідно провести також експертну оцінку землі, на якій цей будинок розташований. Хоча потрібно уточнити, що це не завжди так. Наприклад, якщо ми готуємо документи для пред’явлення в суді, завданням в ряді випадків може бути визначення вартості самої споруди без урахування земельної ділянки.

Для оцінки земельної ділянки необхідні:

 • Державний акт на право власності на земельну ділянку або інший право встановлюючий документ. Якщо державний акт не містить кадастрового номеру земельної ділянки, – необхідна довідка щодо його присвоєння.
 • Паспорт власника (співвласника) земельної ділянки.

 

Ще однією особливістю оцінки житлового будинку є те, що складність та алгоритм проведення оцінки може суттєво відрізнятись для різних типів будинків: ветху сільську хату необхідно оцінювати з використання підходів, відмінних від підходів при оцінці сучасного котеджу.

Також часто на вибір підходу і складність роботи впливає і розташування нерухомості. Додаткові труднощі в роботу вносить розташування об’єкта нерухомості в зоні унікальної та обмеженої забудови. Наприклад, у низці місцевостей Печерського району Києва. Або, навпаки, розташування майна у віддалених населених пунктах, де угоди з купівлі-продажу нерухомості проходять вкрай рідко. Такі місцевості є в багатьох регіонах України, особливо часто нам трапляються такі об’єкти у віддалених від райцентрів селах Чернігівської області.

Колиба у хаті

Хто проведе оцінку будинку та підготує документи?

Наша компанія має усі дозвільні документи для проведення експертної оцінки нерухомості, а саме:

 1. сертифікат суб’єкта оціночної діяльності Фонду державного майна України із відкритою спеціалізацією «оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок та майнових прав на них»;
 2. кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів, свідоцтва про підвищення кваліфікації, витяги з Державного реєстру оцінювачів;

Оскільки при оцінці будинків у кожному конкретному випадку можуть бути власні особливості, будь ласка, телефонуйте або пишіть. Ми із задоволенням Вас проконсультуємо!

Поширити у Facebook