Оцінка квартир 2022

Оцінка квартир

Особливість проведення оцінки квартир в 2022-му році полягає в тому, що процедура проведення та особливості оформлення документів відрізняються в залежності від того, з якою метою проводиться оцінка і де будуть пред’являтися її результати. Тому і ціни на послугу відрізняються в залежності від цього фактора.

Вартість робіт з оцінки квартири для продажу, дарування або спадщини – 1000 грн.

Оцінка для пред’явлення у суді – 2000 грн.

Строк виконання – 1 день.

Строк дії звіту про незалежну оцінку для цілей оподаткування – 6 місяців від дати оцінки.

Для чого проводять оцінку квартир?

Проведення незалежної оцінки квартир необхідне у наступних випадках:

 • Укладання угоди з купівлі-продажу, даруванні, міні.
 • Перереєстрація права власності після смерті власника.
 • Розділ майна при розлученні або інших судових суперечках.
 • Передача квартири під заставу (кредитування).

Тут потрібно уточнити, що визначення вартості квартири може бути необхідно також у великій кількості інших випадків або ситуацій. Наприклад, для внесення нерухомості до статутного фонду підприємства. Для пред’явлення в податкову інспекцію або навіть в Комісію з цінних паперів. На всі ці питання у нас є відповіді та відповідний досвід виконання подібних робіт. Навіть якщо здається, що ваш випадок унікальний, ми напевно розберемося і з ним. 🙂

У цій статті ми розглядаємо проблематику проведення експертної оцінки квартир у найзагальніших рисах. При цьому до кожної окремої нетипової ситуації знаходимо індивідуальний підхід.

Безумовно, найбільш часто в 2022-му році до нас звертаються, щоб визначити оціночну вартість житла при його переоформленні у нотаріуса. За практично ідентичною процедурою проходить експертна оцінка квартири для вступ у спадок. А ось оцінка квартир для суду як і при розлученні визначення вартості будь-якого іншого майна має безліч особливостей і тонкощів. Якщо ви маєте використовувати звіт оцінювача для пред’явлення в суді, настійно рекомендуємо ознайомитися з двома статтями за посиланнями вище.

Скільки коштує переоформити квартиру у нотаріуса у 2022-му році

Від оціночної вартості нерухомості при оформленні договору купівлі-продажу або дарування необхідно буде заплатити ряд податків і обов’язкових платежів. Так, при переоформленні квартири, якщо всі сторони є громадянами України, витрати будуть такими:

Всі сторони договору – громадяни України
ОперацияПрибутковий податокВійськовий збірПенсійний фонд
Продаж квартири (у власності понад три роки)1,5%
(витрати продавця)
1%
(платник – покупець)
Продаж квартири (у власності менше трьох років)5%
(витрати продавця)
1,5%
(витрати продавця)
1%
(платник – покупець)
Дарування або спадкування близьким родичам (подружжя, діти, онуки, рідні брати/сестри)
Дарування або спадкування крім близьких родичів5%
(платить новий власник)
1,5%
(платить новий власник)

 

Взагалі, витрати на перереєстрацію нерухомості – це важливе і серйозне питання. У нього бажано вникнути ще на етапі планування продажу. Ви можете детально вивчити цю тему, перейшовши за цим посиланням. Тут дуже важливо не заплатити зайвого, оскільки витрати на оформлення як правило вельми і вельми значні.

Які документи необхідні для оцінки квартири?

Для проведення експертної оцінки квартири необхідні наступні документи:

 1. Правовстановлюючі документи, тобто документи, на підставі яких квартира належитьгосподарю. Це може бути договір купівлі-продажу, договір дарування, міни, свідоцтво про право власності, рішення суду тощо.
 2. Технічний паспорт БТІ.
 3. Паспорт власника (співвласника) квартири. У випадку смерті власника необхідно надати свідоцтво про смерть, документ, який пов’язує померлого та спадкоємця (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця.

Як визначається вартість квартир?

Будь ласка, зверніть увагу, що згідно чинного законодавства у всіх вище перелічених випадках під оцінкою квартири слід розуміти визначення ринкової вартості квартири (вона ж оціночна вартість для цілей оподаткування).

Згідно Постанові КМУ від 21 серпня 2014 р. №358 оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (далі – оподаткування), є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.

Ринкова вартість – вартість, за яку можливе відчуження об’єкту оцінки на ринку подібного майна на дату оцінки за угодою, укладеною між покупцем і продавцем, після проведення відповідного маркетингу за умови, що кожна зі сторін діяла із знанням справи, розсудливо і без примусу. (Національний стандарт № 1 «Загальні положення оцінки майна і майнових прав», затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1440 від 10.09.2003 р.).

Інакше кажучи: Ваша квартира коштує стільки, за скільки продаються квартири:

 • у Вашому мікрорайоні;
 • із тією ж кількістю кімнат;
 • у будинку такого ж типу (проекту)

із коригуванням на:

 • поверх (перший, останній);
 • стан (рівень оздоблювання, ремонту);
 • торг.

Хто оцінить квартиру у 2022-му році?

Учень тягне руку

Ми маємо має всі дозвільні документи для проведення експертної оцінки нерухомості, а саме:

 1. сертифікат суб’єкта оціночної діяльності Фонду державного майна України із відкритою спеціалізацією «оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок та майнових прав на них»;
 2. кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів, свідоцтва про підвищення кваліфікації, витяги з Державного реєстру оцінювачів.

Будь ласка, звертайтеся! Ми однакого відповідально підходимо до робіт будь-якого рівня складності та виконуємо їх якісно та в максимально короткий, чітко обумовлений термін.