Оцінка квартири для суду

Оцінка квартири для суду

Оцінка квартири для суду – процес визначення вартості нерухомості в ході розгляду судових справ. Найчастіше така процедура проходить у процесі розділу майна при розлученні подружжя.

Особливості проведення оцінки квартири для суду

Головною особливістю оцінки вартості майна для суду є те, що результуючий документ буде «під мікроскопом» вивчатися всіма зацікавленими сторонами судового процесу. Крім того, на відміну від процедури визначення вартості квартири для нотаріуса звіт оцінювача для пред’явлення в суді має ряд особливостей з оформлення. Ну і, звичайно, свої нюанси має і сама процедура проведення оцінки нерухомості для суду.

Не всі замовники розуміють, що в судовій практиці багато зауважень до звітів оцінювачів стосуються не самих розрахунків вартості. Часто проблеми виникають за формальними ознаками. Або з оформлення документів, або за недотримання визначених процедур проведення оцінки. Важливо, щоб оціночна компанія, яка буде оформляти документи, мала успішний досвід проведення подібних робіт саме для пред’явлення в суді.

Вартість квартири в документах від опонентів відрізняється. Що робити?

Часто-густо спостерігаються випадки, коли друга сторона принесла свою оцінку квартири із заниженою або завищеною вартістю. У таких ситуаціях ми рекомендуємо своїм клієнтам діяти наступним чином. Питання можна вирішити двома шляхами:

  1. Передача звіту про оцінку квартири для суду на рецензування в одну з саморегулюючих організацій оцінювачів. Процес рецензування – це перевірка документів на їхню відповідність усім вимогам законодавства. У судовій практиці з нашого досвіду найчастіше за рецензіями на оцінку квартир для пред’явлення в суді звертаються до Українського товариства оцінювачів. За результатами перевірки замовник отримає документ, в якому будуть наведені критичні зауваження до звіту оцінювача. А результатом проведення рецензування буде висновок про те, чи може бути даний звіт використаний для прийняття на його підставі судових рішень. Часто в ході цієї процедури з’ясовується, що звіт виконаний непрофесійно, неякісно та не може виконувати ті функції, для яких він розроблявся. Про такі факти рецензенти інформують Фонд державного майна України. Який у свою чергу у подібних горе-оцінювачів відкликає дозвільні документи на проведення професійної діяльності.
  2. Залучення судових експертів. У разі, якщо існують дві оцінки квартири, вартості в яких істотно відрізняються, суд може призначити експертизу. Також на дослідження судових експертів звіти про оцінку може передати за своїм запитом адвокат однієї зі сторін. В результаті проведення експертизи або дослідження судового експерта суддя отримає відповіді на суперечливі питання. Яка ринкова вартість квартири? Чи відповідає вимогам законодавства перший і другий звіт оцінювачів.

Оцінка нерухомості для пред’явлення в суді – наша спеціалізація.

Пріоритетом нашої професійної діяльності є проведення оцінки нерухомості та іншого майна для пред’явлення в суді або інших перевіряючих органах. Наприклад, ми регулярно проводимо оцінку комунального майна Києва для оренди. Такі роботи складніші за формальну оцінку для нотаріуса, до них пред’являються більш високі вимоги. Крім того, відповідальність виконавця за якість роботи значно вища. Тому і вартість проведення оцінки квартир для суду, як правило, вище ніж, наприклад, для оформлення договору дарування.

Ми на постійній основі співпрацюємо з багатьма юристами та адвокатами з питань проведення оцінки нерухомості в ході судових процесів. Також ми працюємо і з індивідуальними замовниками, які вирішили вести свою справу самостійно. Тому ми готові надати якісну послугу, правильність результатів якої підтвердять перевіряючі органи, якщо в цьому виникне необхідність. Залишилися питання щодо проведення оцінки квартири для суду? Звертайтеся!

Поширити у Facebook