Оцінка офісної техніки

Оцінка офісної техніки

Оцінка офісної техніки – послуга, яка найчастіше буває затребувана у рамках проведення процедури переоцінки вартості основних засобів підприємств. Оргтехніка з точки зору оцінювача має досить багато специфічних особливостей. Саме про них ми і поговоримо в цій статті.

Потрібно сказати, що визначення вартості активів, які відносяться до офісного обладнання, комп’ютерної техніки та мобільних телефонів, частіше всього проводиться для цілей бухгалтерського обліку при продажу майна. Багато великих підприємств, особливо міжнародні компанії, мають практику періодичного продажу деяких видів обладнання тим співробітникам, які на них працювали. Найчастіше мова йде про продаж ноутбуків і смартфонів їхнім користувачам через кілька років експлуатації. Адже, дійсно, такі “особисті” речі, як смартфон навряд чи зручно і правильно буде передати у користування новому працівнику після звільнення колишнього користувача. Схожа ситуація спостерігається не тільки з мобільними телефонами, але і з ноутбуками та іншими персональними гаджетами.

Оцінка вартості офісної техніки

Під офісною технікою замовники зазвичай мають на увазі так звану «оргтехніку». До речі, багато з нас неодноразово чули це слово, але не всі правильно розуміють його значення.

Оргтехніка – скорочення від двох слів: організаційна техніка. Тобто будь-яке обладнання, призначене для спрощення, автоматизації та прискорення виробничих процесів в офісі. До оргтехніки не відносять верстати та виробничі лінії, а лише офісне обладнання.

Основні види офісної техніки:

  1. Стаціонарне комп’ютерне обладнання: системні блоки, монітори.
  2. Ноутбуки.
  3. Копіювальна та друкуюча техніка: копіри, принтери, сканери, мультифункціональні пристрої.
  4. Засоби зв’язку (комунікаційне обладнання): смартфони, ip-телефони, факси.
  5. Мережева інфраструктура: маршрутизатори, комутатори, різноманітні сервери та пристрої для об’єднання комп’ютерної техніки підприємства в єдину мережу.

Як і у випадку з визначенням вартості обладнання інших типів при проведенні оцінки офісної техніки нам необхідно отримати від замовника перелік активів, з якими потрібно працювати. У цьому списку по кожному об’єкту повинні бути вказані моделі, первісна вартість (зазвичай рівна ціні придбання) і дата постановки на баланс.

При формуванні списку зверніть, будь ласка, увагу на персональні комп’ютери, що входять до складу основних засобів. Вірніше на їх основну частину – системні блоки. Справа в тому, що на відміну від інших видів офісної техніки, такі активи не мають чітко визначеної моделі. Тому ми просимо в переліку-завданні на оцінку вказати їхні основні характеристики.

Характеристики персональних комп’ютерів

У більшості підприємств парк комп’ютерної техніки представлений системними блоками, зібраними з комплектуючих вже в Україні. У таких збірках комплектуючі підбираються індивідуально під завдання замовника, тому як таких моделей комп’ютери не мають. Ясності немає з навіть фірмовими системними блоками таких світових виробників як Hewlett Packard або Dell. Обладнання цих брендів, як відомо, найбільш поширене на українському IT-ринку. Під одним найменування моделі може бути ціла лінійка різних комп’ютерів з істотно відмінними характеристиками. І, відповідно, різною ринковою вартістю.

Для визначення вартості комп’ютера нам необхідно знати такі основні параметри:

  • Модель центрального процесора.
  • Кількість встановленої оперативної пам’яті.
  • Обсяг і тип (hdd або ssd) жорсткого диска.

Ми чекаємо на Вашу заявку!

Отже, якщо Вам необхідно провести оцінку основних засобів і, зокрема визначити ринкову вартість офісної техніки, Ви зайшли за адресою! Будь ласка, сформуйте перелік майна і відправте його нам. Ми проаналізуємо обсяг роботи, уточнимо відсутню інформацію, вникнемо в деталі і зробимо Вам вигідну комерційну пропозицію.

Поширити у Facebook