Оцінка теплових мереж – визначення ринкової вартості споруд та обладнання, призначених для подачі теплоносія в житлові будинки для отримання споживачами опалення та гарячого водопостачання. Найчастіше така процедура необхідна для передачі майна в комунальну власність Києва. При цьому теплові мережі переходять в управління КП «Київтеплоенерго». Передача подібних основних засобів проходить на безкоштовній основі. Однак, для оформлення всіх документів необхідний в тому числі й звіт оцінювача.
У послузі з оцінки тепломереж зацікавлені, як правило, дві категорії замовників.
- По-перше, це забудовники, які в процесі введення житлових будинків в експлуатацію передають Києву інженерні мережі, що відносяться до цих будинків. Такі споруди являють собою сучасні комунікації, до яких є вся необхідна технічна та будівельна (дозвільна) документація.
- По-друге, нашими клієнтами з оцінки теплових мереж часто виступають ЖЕКи та ОСББ. При цьому мова йде про інженерні комунікації, які були прокладені ще в 1970-х – 1980-х роках. Тобто про мережі, на які практично немає ніяких документів, і які характеризуються значним зносом. Проте при цьому експлуатуються за своїм первісним призначенням.
Оцінка теплових мереж різних типів
Залежно від функції тепломережі можна розділити на наступні види:
- Магістральні — система трубопроводів і споруд з транспортування теплоносія від котельні (ТЕЦ) до місцевої (розподільчої) теплової мережі;
- Розподільні – розходяться від магістральних тепломереж по території мікрорайонів аж до вузлів відгалуження до житлових будинків або комерційним споживачам;
- Відгалуження, що йдуть від розподільних (рідше від магістральних) мереж до фундаментів будинків.
Найчастіше до нас звертаються замовники з проханням оцінити теплову мережу, яка належить до другого або третього типу.
Основні параметри і характеристики тепломереж
Вочевидь, основний конструктивний параметр будь-яких комунікацій – це спосіб їх прокладання:
- наземна або повітряна. Такий тип прокладання комунікацій вкрай рідко зустрічається в житлових районах населених пунктах. Тому і оцінка тепломереж такого типу потрібна не так часто. Монтаж трубопроводів на естакадах або опорах зазвичай здійснюється або на промислових територіях, або за межами населених пунктів. Ще однією ситуацією, при якій використовується наземна прокладка, є необхідність виходу труб з-під землі, щоб обійти перешкоду. А також при високому розташуванні ґрунтових вод;
- підземна. Такий тип будівництва мереж найбільш характерний для подачі тепла та гарячої води в житлові будинки. Трубопроводи розташовуються в каналах і колекторах, часто разом з комунікаціями інших функціональних типів. Іноді зустрічається й “безканальне прокладання”, коли труби розташовуються безпосередньо в землі.
Підземний вид прокладання, як вже вказувалося, є найбільш поширеним. Безумовно, з точки зору подальшого обслуговування теплової мережі найзручнішим є варіант використання прохідних каналів. Однак, такий спосіб будівництва є, вочевидь, і найдорожчим. Альтернативним дешевшим варіантом є напівпрохідні канали.
Найдешевшим і практичним способом прокладки тепломереж і, відповідно, найпоширенішим є застосування непрохідних каналів. Вони настільки популярні у забудовників, що на даний момент розроблено досить велику кількість різних варіантів типових проектів подібних споруд. При такому способі будівництва теплових комунікацій уздовж трубопроводу розміщують камери та колодязі. Саме через них буде можливий доступ до запірної арматури, вимірювальних приладів, компенсаторів та інших вузлів для обслуговування мережі.
Проблеми інженерних мереж і комунікацій
Як ми писали вище, досить часто виникає необхідність провести оцінку теплових мереж, які були прокладені у другій половині минулого століття. В даній ситуації оцінювач стикається з низкою проблем, однією з яких є правильне визначення зносу споруди.
Як відомо, загальна протяжність теплових мереж України (як магістральних, так і розподільчих) у двотрубному обчисленні знаходиться в районі 25 тисяч кілометрів. З них близько 20 тисяч комунальних тепломереж з трубопроводів діаметром від 50 до 800 мм. При цьому фізичний стан більшості комунікацій може бути оцінений як незадовільний, не дивлячись на те, що вони продовжують експлуатуватися.
За оцінкою тепломереж звертайтеся до нас!
Ми зацікавлені у співпраці з Вами з оцінки теплових мереж Києва для передачі їх в комунальну власність. Протягом останніх декількох років ми виконали значну кількість подібних робіт. Тому можемо гарантувати, що робота буде виконана якісно, а процедура узгодження оцінки в адміністрації пройде без проблем!