Нюанси оренди заміського будинку на літо

Дача

Навіщо потрібен будинок на літо

Багато жителів великих мегаполісів бажають влітку втекти подалі від міської духоти. Відпустка надає таку можливість, але на дуже короткий термін. Більшість людей хоче проводити за містом не тільки вихідні або канікули, а й кожен день насолоджуватися природою, чистим повітрям і тишею. Відмінним варіантом може стати наявність власної дачі. Але це не завжди можливо по ряду об’єктивних і суб’єктивних причин.

Сьогодні приватні будинки відрізняються великою архітектурною різноманітністю. Вони забезпечені всіма необхідними зручностями. При бажанні щороку можна знімати будинок в будь-якій місцевості, що урізноманітнює звичайне життя.

Пошук заміського будинку

Якщо виникло бажання зняти будинок на літо, то подбати про це варто заздалегідь. Краще ще взимку. Багато будинків до літа будуть вже зайняті, тому доведеться вибирати з того, що залишилося. І за вищою ціною.

Також відразу варто визначитися, яка категорія житла цікавить. Це може бути зовсім простий садовий будиночок зі зручностями на вулиці або ж цілком сучасне кам’яна будова з усіма комунікаціями. Також важливо місце розташування будинку і його віддаленість від міста. Наприклад, якщо доведеться часто їздити до Києва, то і будинок повинен бути розташований ближче до столиці. Знайти орендований будинок бажано не просто поруч з містом. Але ще і в тому напрямку, щоб зручно було їздити на роботу або навідуватися в міську квартиру. Наприклад, якщо Ви живете на Оболоні, буде зручно зняти нерухомість у Вишгородському районі Київської області. Якщо ж у Вас робота в районі станцій метро від Лівобережної до Лісової або Ви живете на Троєщині, – відмінним варіантом виглядає Броварський район.

Пошук та оцінку будинку на відповідність Вашим вимогам можна проводити так само, як і звичайного житла. В першу чергу краще розпитати своїх знайомих про наявність вільного будинку або дачі. Багато людей мають таку нерухомість і абсолютно нею не користуються. Вони можуть із задоволенням здати свій будинок на деякий час.

Інший варіант – це самостійний пошук через оголошення в газетах або в Інтернеті. В цьому випадку можна знайти пропозиції від самих власників нерухомості, так і від ріелтерів. У другому випадку доведеться доплачувати комісію за послуги такого фахівця.

Залучати агента з нерухомості є сенс тільки в разі оренди дорогого будинку. Просте житло знайти набагато простіше самостійно, оскільки подібних пропозицій на цьому ринку багато.

Укладення договору

Як і у випадку з довгостроковою орендою найкраще укласти договір з власником заміського будинку. Усна угода допустима тільки в разі, якщо знімати будинок у знайомих. Але це все одно не зовсім законно і в разі спірних ситуацій складно довести обумовлені умови.

Відразу варто обговорити з господарем будинку про всі обмеження. Чи можна користуватися всім будинком або тільки частиною? Як можна використовувати прилеглу ділянку? Чи дозволяється використовувати город? Ці моменти також краще прописати в договорі.

Обов’язково слід вказати термін оренди і суму оплати за місяць. Схема перерахування оплати також повинна бути чітко прописана.

Поширити у Facebook