Оцінка майна при розлученні

Оцінка майна при розлученні подружжя

В житті, як відомо, трапляється всяке. Іноді нам доводиться розлучатися з якимись предметами — ми віддаємо сусідам стару шафу, коли замовили нову; продаємо свій старий «Форд» і пересідаємо на новий «Ауді», якісь речі ламаються, псуються при ремонтах, губляться при переїздах. Іноді ми розлучаємося і залишаємо щось колишньої (колишньому), іноді змушені передати якийсь предмет у заставу, щоб отримати в банку грошову позику і знову придбати якісь предмети. І так по колу, і без цього не може бути життя. Всі ці речі — наше майно, саме вони формують наш фінансовий стан.

Ви ж багато разів чули такі фрази: «Фінансовий стан Олексія Іваненко перевищив сто мільйонів доларів». Ми цокаємо язиком, трохи заздримо Іваненкові, або обурюємося — напевно накрав. А чи багато з нас розуміють, як оцінити наш власний фінансовий стан? Скільки ми заробили за час свого життя? Насправді, оцінка майна — досить поширена послуга, і надають її спеціалізовані оціночні компанії – такі, як наша. Оцінка (визначення вартості) – комплексна процедура, яку виконує експерт-оцінювач. Це фахівець високого рівня, що має іменне кваліфікаційне свідоцтво, яке видає Фонд державного майна України.

За підсумками своєї роботи фахівець надає докладний звіт про незалежну оцінку. Це офіційний документ державного зразка, який встановлює склад і Вартість вашого майна, представленого експерту для оцінки. Документ можна надавати будь-які державні та інші органи — як то кажуть, «за місцем вимоги».

Оцінка майна при розподілі майна подружжя

Одним з поширених випадків, за якого може знадобитися оцінка майна, є розлучення, розірвання шлюбу. Як відомо, спільно придбане в шлюбі майно колишнє подружжя повинно розділити порівну. Відправною точкою при цьому є, зрозуміло, ціна, а не кількість предметів. Погодьтеся, досить нерозумно пиляти навпіл шафу. Куди логічніше одному з колишніх супругів забрати шафу, а другому – наприклад, стіл. Ну, і стільцями різницю в ціні досипати. Шафа ж мабуть є дорожчою, а все повинно бути, як то кажуть, за справедливістю. Оцінювач визначить ринкову вартість кожного предмета і всього майна взагалі, його звіт — відмінний орієнтир для подружжя, готових розлучитися по-доброму, і вагомий аргумент для того, кого екс-половинка вирішила (ну, або вирішив) залишити біля розбитого корита. Окреме місце при цьому займає оцінка вартості нерухомості, оскільки найчастіше саме вона (нерухомість) за своєю цінністю “перекриває” все інше спільне майно.

Інший приклад — оцінка автомобілів. Як правило, якщо в сім’ї два автомобілі, один дістається колишньому чоловікові, другий – колишній дружині. Зазвичай розподіляються машини так, як подружжя ними користувалося. Між тим, авто можуть бути абсолютно різними за вартістю. Досить справедливим здається підхід «кожному по автомобілю». Але це тільки в першому наближенні. При найближчому розгляді з’ясовується, що колишньому чоловікові залишився представницький лімузин, а дружині – старий паркетник. Досить це терпіти. Експертна оцінка майна – недорога і зрозуміла процедура, що знімає всі питання з поділом майна раз і назавжди.

Звертайтеся в нашу оціночну компанію!

Вам обов’язково сподобається працювати з нашими оцінювачами — уважними, компетентними, турботливими і делікатними. Ми дуже уважно ставимося до підбору співробітників, перебрали не один десяток фахівців різного рівня. Повірте, далеко не кожен чоловік здатний оцінити все до останніх трусів, не копаючись при цьому в нижній білизні. З нами залишаються тільки найкращі. Не тільки оцінювачі, а й клієнти. Ми впевнені – Вам сподобається в такій компанії! 🙂

 

Поширити у Facebook