Оцінка майна як послуга

Мрії родини щодо майна та нерухомості

Професійна оцінка майна — це послуга, добре знайома тим, хто так чи інакше пов’язаний з нерухомістю. Говорячи про житло, будь то приватний будинок, міська квартира, будинок, дача, земельна ділянка або навіть гараж, ми, як правило, говоримо про досить значну для середньостатистичної сім’ї грошову суму. До серйозних грошей і ставлення має бути більш серйозне. Ось чому в питаннях оцінки нерухомого майна люди воліють довіряти оцінювачу, а не власним уявленням про ринок.

Окрім ріелтерів та їхніх клієнтів постійними споживачами послуг професійних оцінювачів вже давно стали учасники ринку старих автомобілів. Це й не дивно, адже за питомою вартістю в домашньому бюджеті машина йде відразу після квартири і дачі. Оцінка автомобілів потрібна при купівлі-продажу вживаного транспортного засобу, а також для цілей визначення суми збитку. Наприклад, при ДТП. Звіти, які надають експерти є офіційними документами і підходять для надання в страхові компанії та інші подібні місця.

Послуга з визначення вартості майна потрібна і тим, хто розраховує отримати великий кредит у банку. Для такого кредиту знадобиться застава. Сума позики багато в чому залежить від ринкової вартості застави, а отже, від правильності його оцінки. Знову ж таки, звіт, який надають наші оцінювачі, підходить для звернення в банк. Ми рекомендуємо прикладати до документів на кредит звіт про оцінку передбачуваного предмета застави, причому навіть у тому випадку, коли сам банк цього не вимагає. Багато банків вимагають, щоб розрахунок ринкової вартості об’єкта, що розглядається в якості застави за кредитом, проводилася однієї з рекомендованих самим банком оціночних компаній. Однак, законодавець надійно захистив право людини і громадянина звернутися в будь-яку незалежну ліцензовану фірму за його власним вибором. І хоча банки нерідко говорять про те, що незалежна оцінка «в правильному місці» якось впливає на прийняття рішення про надання позики, з досвіду, все ж швидше ні, ніж так. Адже банку важливо, щоб позика була забезпечена, і особливого сенсу занижувати вартість застави немає.

Говорячи про майно, ми зазвичай маємо на увазі велику власність — машини, квартири, дачі, землю тощо. Між тим, визначення вартості акцій також відноситься до даного виду послуг. Якщо розбиратися, з цінними паперами все не так просто. Є значна різниця між ринковою ціною акції та ціною, на яку готовий ринок. Більш того, на ринку майже завжди можна знайти дійсно зацікавлену особу, яка буде готова викупити пакет акцій за ще більш високою вартістю. Перевірено! Хороший оцінювач цінних паперів не тільки окупається, але і значно збільшує дохід від продажу таких активів. Не будучи фахівцем, досить важко врахувати всі нюанси, спрогнозувати поведінку паперів на ринку і вибрати оптимальний момент для продажу. Наші оцінювачі постійно (навіть коли немає поточного замовлення) стежать за ситуацією на фондовому ринку. Це дозволяє бути в курсі більшості новин, а, відповідно, і оцінити акції та корпоративні права більш об’єктивно.

Якщо вас цікавить експертна оцінка майна або у Вас залишилися якісь питання по цій темі, зв’яжіться з нами в будь-який зручний Вам час! Ми обов’язково вислухаємо Вас і спробуємо допомогти. Удачі, і не втрачайте гроші!

Поширити у Facebook