Оцінка приміщень

Оцінка офісного приміщення

Види приміщень з точки зору оцінювача

На процедуру проведення оцінки приміщень найбільший вплив мають два фактори: в чиїй власності перебуває нерухомість (державна, комунальна чи приватна) та які вона має архітектурно-планувальні характеристики. Відразу необхідно підкреслити, що приміщення – це відособлена частина будівлі або споруди. У деяких випадках, звичайно, приміщення може займати і всю внутрішню частину будівлі, тим не менш, на початковому етапі потрібно уточнити, про що саме йде мова. Адже при визначенні вартості окремо розташованих об’єктів нерухомості (будівель і споруд) є особливості, пов’язані насамперед з правами на земельну ділянку, яка відноситься до об’єкта, а також з більш точним урахуванням різних видів зносу конструктивних елементів будівель.

Також важливо зрозуміти, що саме потрібно замовнику. Адже досить часто запит «оцінка приміщень» має своєю метою пошук послуги по визначенню технічного стану споруди або внутрішнього оздоблення його частин. В цьому випадку необхідно проведення будівельної технічної експертизи нерухомості, а не її експертної оцінки. Ну і, відповідно, шукати потрібно не оцінювача, а експерта.

Нерухомість у комунальній власності Києва для оренди

Визначення вартості нерухомості, яка перебуває в міській комунальній власності Києва, для розрахунку орендної плати (оренди) – це специфічна робота, яка має велику кількість особливостей у порівнянні з оцінкою приміщень у приватній власності. Основною особливістю тут є необхідність узгодження результатів роботи оцінка з перевіряючим органом, тобто проходження процедури рецензування.

Цій темі присвячена велика кількість окремих статей оцінювачів, тому тут ми наведемо лише посилання на них. Так, дізнатися загальний алгоритм дій при оренді комунального майна Києва можна у цій статті. Також необхідно заздалегідь сказати, що процедура узгодження цифр призначена для того, щоб замовник з оцінювачем не змогли домовитися про заниження вартості нерухомості. І ця процедура справляється зі своїм завданням на 100%, тому, на жаль потенційних орендарів, занизити оцінку приміщень в Києві не вийде. А якщо хтось із недобросовісних оцінювачів та візьметься за цю справу, результату для замовника все одно не буде, оскільки такий документ не пройде погодження в Департаменті, а всю процедуру Вам доведеться починати з самого початку: оновлювати лист від балансоутримувача, замовляти нову оцінку, подавати документи на рецензування… А цей процес іноді може займати кілька місяців.

Докладну інформацію про особливості визначення вартості київської комунальної нерухомості, ціни на послуги та перелік необхідних документів можна отримати, перейшовши сюди. Зверніть увагу на вибір оцінювача для цього виду роботи! Адже при недостатності його компетенції Ви ризикуєте втратити час і гроші. Обов’язково цікавтеся досвідом компанії та конкретного фахівця у виконанні оцінки саме комунального майна.

Скільки коштує оцінка приміщень

Як було написано вище, роботи з оцінки нерухомості, яка знаходиться у приватній і комунальній власності, істотно відрізняються між собою. Адже при складанні звіту по приватному приміщення для пред’явлення у нотаріуса недобросовісні оцінювачі можуть виконувати цю роботу неякісно. Аж до того, що писати там відверту нісенітницю, сподіваючись на те, що не знайдеться якогось бажаючого оскаржити угоду саме на підставі того, що оцінка зроблена з порушеннями. З цього приводу зараз, до речі, існує велика кількість афер і шахрайських схем, пов’язаних із заниженими оцінками. Але це вже, як то кажуть, тема для окремої розмови.

Ціна послуги з визначення вартості приміщень сильно залежить від його параметрів. Орієнтир щодо вартості оцінки комунального майна – 3000 грн, однак ця вартість може бути вищою, якщо об’єкт має конструктивні особливості. Наприклад, розташован на декількох поверхах. Що стосується оцінки нерухомості для пред’явлення в суді, то тут орієнтирів немає, а ціна послуги може змінюватися в широких межах в залежності від кожної конкретної ситуації. Адже не можна порівняти за складністю розрахунок вартості, наприклад, кабінету в адміністративній будівлі та кафе, розташованого на першому поверсі і в підвалі, що має до того ж відкритий майданчик на вулиці.

Окремим видом роботи є оцінка приміщень трансформаторних підстанцій для передачі їх на баланс Києва. Однак це питання належить вже до визначення вартості інженерних комунікацій: електричних та теплових мереж, водопроводу та каналізації, мереж освітлення тощо. Докладніше про цю послугу прочитати у цій рубриці.

Поширити у Facebook