Підлогові покриття – стиль і затишок в оселі

Напольное покрытие

В даний час магазини з будівельними товарами дають покупцям можливість вибору самих різних покриттів для підлоги. Але даний факт не дуже допомагає визначитися з вибором. Оскільки кожному виду покриття притаманні не тільки свої переваги, але і недоліки. І це, безумовно, ускладнює прийняття рішення про покупку того чи іншого матеріалу. Тому буде краще, якщо перед відвідуванням магазину заздалегідь дізнатися про переваги і недоліки сучасних підлогових покриттів.

Позиції лідерів на будівельному ринку України займають наступні види покриттів:

  • ламінат,
  • паркет,
  • лінолеум,
  • ковролін
  • і кахель.

Паркет

Цей вид покриття є найбільш природним, оскільки його виготовляють тільки з натурального дерева. До основної його переваги відноситься також естетичність і привабливість зовнішнього вигляду. Приміщення, в якому був покладений паркет, стає розкішним і вишуканим. Адже не дарма таке покриття довгий час було символом багатства. Для виробництва паркету використовуються тільки ті породи дерев, які є найбільш міцними. А саме: бук, дуб, клен, червоне дерево та інші.

При догляді за паркетом потрібно використовувати якомога менше вологи. А також і звести до мінімуму перепади температур. Захистити паркет від подряпин меблями можна за допомогою спеціальних накладок. А для того, щоб відстрочити появу тьмяності та потертості паркетного покриття, використовують спеціальні засоби з вмістом поліроля. Періодично слід проводити циклювання, яке при правильному підході до справи поверне покриттю підлоги первозданний вигляд.

Ламінат

Більшість сучасних видів даного матеріалу на вигляд є аналогом паркету. Зовні вони схожі, оскільки ламінат має малюнок під дерево. Що надає йому такий же естетичний зовнішній вигляд. І разом з тим у нього немає недоліків, властивих паркету. За ламінованим покриттям легше доглядати – достатньо протерти його вологою ганчіркою. Ламінат легко укладається. І до того ж має підвищену міцність, що оберігає його від деформації при падінні важких предметів. Якщо порівнювати вартість паркету та ламінату, то цінова категорія останнього набагато нижче.

Однак і у нього є мінуси. При укладанні ламінату необхідно мати ідеально рівну підлогу, що в квартирах вторинного ринку в будинках ще радянського періоду побудови зустрічається вкрай рідко. Та й в новобудовах з якістю стяжки не завжди все в порядку. Горби і ями можуть легко вивести з ладу замкові з’єднання пластин. А для їх усунення виконується спеціальна стяжка, створення якої є трудомістким і дорогим процесом.

Крім того, ходити босими ногами по ламінату не так приємно, як по паркету.

Ковролін

Останнім часом ковролін набув широкого поширення. Він допомагає створити атмосферу тепла і затишку, оскільки характеризується достатньою м’якістю. Продається в рулонах і укладається на всю поверхню кімнати. А від килима його відрізняє невеликий орнамент, що повторюється.

Основним критерієм якості ковроліну є склад матеріалу виготовлення. Це натуральні (шерсть), синтетичні (нейлон, поліпропілен) і змішані волокна. Найбільша популярність у ковроліну з комбінації вовни і синтетичних матеріалів. Це найдорожчий вид, що має підвищену міцність і довговічність. Ковролін тільки з синтетичних матеріалів характеризується найменшою вартістю та, відповідно, невеликим терміном служби.

Кахельна плитка

Кахельна плитка залишається найпоширенішим покриттям для стін і підлоги. Місце застосування цього покриття безмежне. Але найчастіше зустрічається у ванній, кухні, басейні. Такі характеристики, як міцність, гігієнічність, вологостійкість, вогнетривкість, легкість в прибиранні роблять її відмінним оздоблювальним матеріалом. А різноманітність візерунків дає можливість застосування практично при будь-якому дизайні приміщення.

Перш ніж визначитися з вибором цього покриття, потрібно врахувати, що підлога з кахельної плитки буде завжди холодним, за винятком випадків використання системи «тепла підлога». Але, якщо Ви зупинили свій вибір саме на такій системі опалення, наприклад в індивідуальному житловому будинку, тоді плитка на підлозі може бути найкращим і практичним вибором.

Також не всі знають про існування ще одного досить цікавого та незвичного варіанту покриття для підлоги. А саме – використання шкіряної плитки. Про неї ми написали окрему статтю, яку можна прочитати за посиланням вище.

Лінолеум

Є одним з найбільш відомих покриттів для підлоги. Залежно від місця використання лінолеум ділиться на побутовий, комерційний, напівкомерційний і спеціальний. Побутовий має низьку вартість і короткий термін служби. Напівкомерційний володіє більш товстим захисним шаром і використовується в офісах і громадських приміщеннях. Комерційний лінолеум застосовується в будівлях. А саме в коридорах з великим пішохідним потоком. Спеціальний лінолеум відрізняється найвищою міцністю.

Основним плюсом лінолеуму вважається його вартість. Вона в кілька разів нижче за вартість паркету. Укладання не вимагає якихось особливих спеціальних навичок. Які необхідні, наприклад, при монтажі ламінату. Крім цього, лінолеум зносостійкий, вологостійкий, має широку колірну палітру і за ним легко доглядати.

До мінусів можна віднести екологічну токсичність, можливість пошкодження меблями і побутовою технікою. Крім того, не варто забувати також про те, що лінолеум схильний до впливу хімічних матеріалів, таких як бензин, спирт, ацетон. І відповідно, для деяких видів технічних приміщень буде не найкращим варіантом. Не дивлячись навіть на його низьку вартість.

Поширити у Facebook