Український ринок з продажу нерухомості зовсім недавно поповнився новим об’єктом під назвою таунхаус. На заході будівництво котеджів давно втратило свою актуальність. Давайте розберемося, з якої причини таунхауси завоювали цей ринок.
Що таке таунхаус?
Слово «townhouse» в перекладі на українську мову має визначення «міський будинок» або «особняк». Але властива для окремо побудованої будівлі автономність проживання в таунхаусі за визначенням не зовсім підходить до опису особняка. За фактом це багаторівневий будинок в кілька поверхів, що має свою окрему вхідні двері, пристрій теплопостачання і невелику земельну ділянку.
Таке житло являє собою єдиний комплекс з декількох будівель. Між якими є загальні бічні стінки і єдиний зовнішній стиль. Але при цьому кожна будівля має окремий гараж і паркувальне місце біля будинку.
Таунхаус, який поєднує в собі два котеджі, називається дуплексом.
Зазвичай у таунхауса стандартне планування. Внизу розташовуються передпокій і вітальня, поєднана з кухнею. А зверху – спальні кімнати. Часто за бажанням будується цокольний поверх, який в майбутньому облаштовують під сауну або басейн.
Переваги та недоліки
Перша і найбільша перевага таунхауса – його економічність. Якщо порівнювати з котеджем, то витрати на його обслуговування істотно менші. Наприклад, опалення: тепло набагато довше зберігається в будинку за рахунок тепла у сусідів. Давайте розглянемо саме будівництво. Очевидно, витрати на будматеріали для даху і суміщених стін, підводку комунікацій до будинку рівномірно поділяться між усіма жителями.
Список спільних витрат, на яких ви зможете заощадити, дуже довгий:
- вивіз сміття,
- охорона,
- благоустрій територій,
- система відеоспостереження,
- обслуговування інженерних мереж і комунікацій. Зокрема систем водопроводу та каналізації, мереж вуличного освітлення. А також і теплових мереж, якщо вони є спільними для всього комплексу.
Але порівняти таунхаус із заміською нерухомістю дуже складно навіть при наявності невеликої ділянки землі під вікнами. Адже їдуть за місто зазвичай подалі від шуму і суєти.
На які факти потрібно звернути увагу, купуючи таунхаус?
В першу чергу Ви маєте врахувати всі основні рекомендації, які існують для покупки об’єктів нерухомості всіх типів:
- відповідність конкретного об’єкта мети покупки,
- фінансові можливості не тільки на покупку, але і на утримання нерухомості,
- доскональне вивчення документів перед угодою,
- відгуки про організацію-забудовника.
При тому, що в містобудівному кодексі таунхаус ще не має документального закріплення, існують деякі особливості з юридичного боку. Часто задається питання при оформленні таунхауса – отримання в приватне володіння землі.
Ділянка землі, що купується спільно з таунхаусом, часто оформляється на тих же умовах, що і при покупці квартири. Ніхто з тих, хто проживає в багатоквартирному будинку, не претендує на особисте користування клаптиком землі у дворі. Тому у Вас не вийде просто так, за власним бажанням вибудувати на території лазню. І це одна з відмінностей від заміської нерухомості.
Юристи радять, як показала практика, уникати пайової участі у власності на земельну ділянку спільно з людьми, що також мешкають в таунхаусі. Оскільки в подальшому при оформленні перепродажу або іпотеки можуть з’явитися проблеми з документами. Нюансів з земельними ділянками може бути багато і вони можуть бути різними. Ми лише хочемо порадити приділити цьому питанню особливу увагу.
Ще одна помилка, яке є досить поширеним, – низька вартість квадратного метра в таунхаусі. Насправді тільки здається, що ціна такого житла виходить дешевше покупки квартири. Таунхауси площею менше 150 квадратних метрів зазвичай не будують. А в цю площу входить котельня та інші технічні приміщення, а також і сходові прольоти.
Історична довідка
З назви вже можна зрозуміти, що таунхаус придумали англійці. У британської знаті завжди було по кілька маєтків. Вони могли перебувати де завгодно, але одне неодмінно повинно було бути побудовано в столиці. Під час проходження парламентських сесій або засідань палати аристократи зі своїм сімейством переїжджали тимчасово жити в столицю.
Вони не бажали змінювати свій звичний спосіб життя, але в Англії був дефіцит вільної землі. Тому лорди почали об’єднуватися з іншими не менш важливими серами і будувати будинок під одним спільним дахом. При цьому на 100% забезпечуючи собі відповідну соціальну сферу.
На сьогоднішній день близько 20% європейців живуть в таунхаусах.
Цей сегмент ринку став дуже активно освоюватися і в нашій країні. Як приклад можна навести таунхауси на вул. Тімірязєвська в Києві, навпроти ботанічного саду. Крім того, в Броварах активно розвиваються відразу кілька досить великих проектів з будівництва таунхаусів. Взагалі такий тип заміської нерухомості все частіше можна побачити в містах-супутниках Києва. А також і просто в наближених до столиці селах Київської області.
Взагалі потрібно відзначити, що селищна нерухомість дуже надихнула безліч інвесторів і забудовників. Без сумніву, будівництво нерухомості у вигляді таунхауса стане для Вас прекрасною перспективою в майбутньому.
Якщо Ви зупините вибір саме на цьому виді нерухомості, таунхаус стане домом мрії. Головне – вибрати гарне місце для будівництва, правильне позиціонування і хороших людей в сусіди.