Скільки коштує оренда квартири в Києві 2024?

Багатоквартирний будинок з орнаментом у Києві

До 24-го лютого 2022-го року з питанням оренди житла в столиці все було зрозуміло. Зараз через війну і нестабільний ринок нерухомості, виникає безліч питань, серед яких: яка зараз вартість оренди квартири в Києві, чи йдуть власники житла на будь-які поступки і в цілому чи знизився попит на оренду? Спробуємо відповісти на деякі з них.

Розподіл цін

Почнемо з того, що вибираючи житло, люди в першу чергу дивляться на такі фактори:

  • транспортна розв’язка;
  • зручна інфраструктура;
  • хороший район або не дуже;
  • місце розташування;
  • новий ЖК або будинок старого типу;
  • біля метро чи ні;

І вони всі в сукупності впливають на ціну.

Можна знімати квартиру біля метро, але не в центрі. Або ж жити в новому комплексі, де на території є все, що вам потрібно для комфортного життя. Але при цьому добиратися до центру вам також буде не так вже й легко.

Тут все залежить від наявності машини, від того чи є у вас діти тощо.

Отже, скільки коштує оренда квартир в Києві на вторинному ринку?

  • 1-кімнатна – близько 10 500 грн;
  • 2-кімнатна – в районі 14 800 грн;
  • 3-кімнатна – 25 000 грн;
  • 4-кімнатна – 60 тис. грн і вище.

Коли ви будете шукати варіанти на сайтах з пошуку нерухомості, наприклад на сайті агентства The Capital, то не забувайте користуватися фільтром, який дозволяє встановити тип об’єкта, кількість кімнат, ціну за м2 тощо.

Як йдуть справи з орендою житла?

Літні місяці — це той самий період затишшя. Значна кількість українців, зокрема жінок із дітьми, виїхали за кордон і орендодавцям довелося не солодко. Шукати орендарів доводилося місяць, хоча раніше на це йшов тиждень.

Але ближче до осені ситуація змінилася: хтось повернувся додому, до Києва, хтось втік від страшних подій у рідному місті до столиці. Таким чином ринок оренди знову ожив.

Навіть зараз можна помітити, що варіантів 1-кімнатних квартир не так вже й багато. Їх розбирають, вони користуються попитом, плюс господарі часом знижують ціни, так що урвати подібний ласий шматочок знаходиться багато бажаючих.

Єдиною чорною плямою, яка може зіпсувати ситуацію, є відключення електроенергії. Деяких вони відлякують, тому якась частина людей, які проживають в столиці, все-таки переїхала в інші міста, де ситуація більш стабільна.

Поширені помилки при оренді

Хоч пошук квартири — це не щось нове і незнайоме, люди продовжують наступати на одні й ті ж граблі.

Це легко пояснити. Коли людині потрібно швидко переїхати в інше місце, то все, що йому хочеться, це скоріше в’їхати в квартиру і відчути себе в безпеці.

При цьому варто тримати в голові деякі речі, які можуть вас утримати на плаву, коли щось буде здаватися незрозумілим під час комунікації з орендодавцем:

  • Домовляйтеся про орендні зобов’язання відразу. Якщо термін перебування в квартирі не прописаний, то договір автоматично вважається укладеним на період у 5 років.
  • Ви, як квартирант, можете використовувати житлоплощу, яку орендуєте, так, як забажаєте, якщо це не порушує умов договору.
  • Якщо в квартирі щось зламалося і це вплинуло на вашу повсякденне життя, то ви маєте право вимагати відшкодування або попросити зменшити розмір орендної плати. Але знову ж найкращим варіантом буде, якщо договір оренди квартири зафіксує цей момент, щоб не виникло непорозуміння.
  • При покупці додаткових меблів або побутової техніки, які ви залишите в приміщенні, також можна просити про відшкодування витрат або про те, щоб їх внесли у рахунок плати за квартиру.

Щоб пошук квартири для оренди не став для вас стресовим, дотримуйтесь рекомендацій, про які ми говорили вище, пошукайте додаткову інформацію. І тоді ви будете озброєні, та жодний нюанс не зможе збити вас з пантелику!

Поширити у Facebook