Термін придатності шин: перевіряємо міфи

Який термін зберігання шин

Автомобілісти вже багато років сперечаються про те, чи можна користуватися шинами після закінчення терміну експлуатації, який заявлений виробником. Багато водіїв переживають, що граничний термін використання шин не перевищує 5-6 років, після чого використовувати їх не можна. Розвінчуємо міфи про автошини і розповідаємо про них максимально докладно.

Скільки зберігаються шини

Шини для автомобілів практично будь-якої марки мають граничний термін зберігання і використання, який зазвичай становить п’ять років. Період зберігання автошин – це час, протягом якого вони зберігають свої початкові характеристики. Звичайно ж, за умови, що шини правильно зберігаються.

Тим не менш, навіть після цього часу шини все ще придатні до використання. Звичайно, їх якість може злегка знизитися, але це не критично і проявляється тільки теоретично. Після п’яти років зберігання шини все ще можна використовувати. Варто відзначити, що такий термін експлуатації виробники змушені ставити, оскільки згідно з чинним законодавством шини не можуть зберігатися довше, ніж встановлений термін їх регулярного використання. Експерти з США відзначають, що термін зберігання шин може доходити і до десяти років. Німецькі дослідники говорять про те, що автошини можуть зберігатися до шести років.

Термін придатності автошин

Під цим терміном розуміють гарантійний термін, протягом якого компанія-виробник несе пряму відповідальність за ходові та експлуатаційні якості шин.

Якщо водій не знає, коли були виготовлені шини, то це можна перевірити, скориставшись DOT-кодом. Перші два числа на покришці вказують на номер тижня в році, а другі на рік виробництва. На картинці нижче можна побачити, що покришка вироблена у 22му тижні (тобто на початку літа) 2019 року.

Dot-код

Існує ще кілька способів, завдяки яким можна дізнатися більше про шини, наприклад:

  • позначенням ZR маркують покришки, які призначені для їзди на швидкості понад 240 км/год. Їх термін придатності становить до шести років;
  • шини з маркуванням H використовуються на швидкості до 210 км/год, а максимальний гарантійний термін їх експлуатації становить п’ять років;
  • позначення S ставлять на шинах, які призначені для їзди до 180 км/ч. Використовувати їх без теоретичної втрати якісних характеристик можна 4-5 років.

Термін експлуатації за заявою виробника

Багато компаній, які виготовляють автошини, відзначають, що термін експлуатації таких виробів може бути значно довшим. Розглянемо інформацію з офіційних сайтів виробників.

Мішлен

Французька компанія експериментальним шляхом довела, що шини, які три роки зберігалися на складі, нічим не відрізняються за своїми характеристиками від нових. Вироби всіляко тестували, перевіряли їхні ходові якості і надійність, міцність, стійкість до високої швидкості. В результаті було встановлено, що покришки, які десять років зберігалися, і шини після року використання практично ідентичні.

Виробник зазначає, що покришки при правильних умовах можуть зберігатися роками. Однак якщо шини вже були встановлені на автомобіль, то слід дотримуватися рекомендацій щодо терміну їх експлуатації.

Continental

Компанія заявляє, що якщо зберігати покришки в правильному положенні та умовах, які відповідають нормам і встановленим стандартам, то вони гарантовано не постраждають протягом п’яти років.

При цьому покришки, які зберігалися правильно, нічим не відрізняються від нових, тому їх можна сміливо використовувати. При цьому фахівці Continental настійно радять періодично замінювати всі шини (в тому числі і запасні), які були виготовлені більше десяти років тому.

Nokian

Даний виробник зазначає, що термін експлуатації автошин не закріплений на рівні закону, тому кожен водій вирішує це питання індивідуально. Однак у законодавстві сказано, що покришки вважають новими тільки в тому випадку, якщо вони були виготовлені не пізніше, ніж п’ять років тому. Але використовувати їх можна і набагато довше. При акуратній їзді і не сильному зносі, гума без проблем прослужить і десять років без будь-яких наслідків і незручностей для водія.

Фахівці компанії заявляють, що при правильному зберіганні шини можуть пролежати до п’яти років. При цьому після цього їх можна поставити і використовувати ще 5-10 років.

Випадок з практики

У наших двох знайомих році є два Туксона: 2007 і 2008 років випуску. При цьому в кожній машині була нова запаска Bridgestone. Кілька років тому один з водіїв запропонував іншому купити у нього запаску і поставити разом зі своїм рідним п’ятим колесом на машину. На цих двох запасках Туксон прекрасно і без пригод від’їздив кілька сезонів до повного зносу протектора. Таким чином, поставивши на машину гуму, якій було явно більше 10 років, її без проблем експлуатували три сезони нарівні з ще двома новими покришками.

Поширити у Facebook