Причини сімейного характеру.
Багато сімей йдуть на термінову угоду через розширення складу сім’ї: поява малюка, весілля дочки або сина. В такому випадком продаж йде або заради збільшення житлоплощі, або розміну великої квартири на дві поменше. Нерідко квартири продають після розлучення, щоб цінність квартири перейшла в грошовий еквівалент.
Погіршення матеріального становища.
Звільнення з роботи, наявність великих кредитів, стан здоров’я. Є багато причин, за якими може терміново знадобитися велика сума. А утримання великої квартири або високі виплати по іпотеці стають обтяжливим для сім’ї. Квартиру в обтяженні часто допомагає продати банк або досвідчений ріелтор, отримуючи свій відсоток від угоди.
Спадщина.
Нерухомість може дістатися у власність в якості спадщини. Хтось здає в оренду таке житло, а деякі вважають за краще продати і поліпшити своє матеріальне становище. Якщо перевіряти ретельно всі документи у юриста, така угода не несе в собі ніяких «підводних каменів». І дозволить добре заощадити на покупці житла.
Виїзд на ПМЖ в інше місто або країну.
При зміні місця проживання людина прагне продати своє житло якомога швидше, щоб придбати нерухомість в новому місці. Власник часто істотно знижує вартість, щоб потім не довелося повторно приїжджати для продажу та оцінки житла або довіряти комусь проведення угоди. Тим більше, що на угоду з довіреною особою погоджуються не всі покупці, підозрюючи якийсь підступ.
Конфлікт з сусідами.
Мешканці багатоквартирних будинків часто вважають за краще всі питання з сусідами вирішувати мирним шляхом, зберігаючи дружні відносини. Але трапляються ситуації, коли мирно домовитися не виходить, а сусіди доставляють багато незручностей. У цьому випадку власники приймають рішення змінити місце проживання. Головне, щоб сусід не завадив представити квартиру у вигідному світлі. Продавець виставляє квартиру на продаж за зниженою ціною, щоб швидше здійснити переїзд. Потенційному покупцеві є сенс пройтися по інших сусідів, щоб дізнатися обстановку в будинку. Інакше, нове сусідство може затьмарити радість новосілля.
Зміна вторинної нерухомості на новобудову.
Кожна десята угода здійснюється з метою переїзду в новобудову. Продаж житла в цьому випадку має терміновий характер, так як застава за нову квартиру у забудовника має тимчасовий характер. Щоб не брати зайвих грошей в кредит на покупку нового житла, продавцеві дешевше і простіше викласти квартиру за зниженою вартістю.
Наслідки «карантинної» кризи.
Остання криза через карантин Ковід-19 відчутно вдарила по ринку нерухомості. Через тривале «затишшя», багато хто намагається швидше продати свою вторинну нерухомість. Щоб вкласти гроші в подешевшали новобудови, або перевести отримані гроші у валюту.
Досвідчені фахівці кажуть, що часто терміново продати квартиру набагато складніше. Через поспіх такі угоди супроводжуються великими ризиками і для покупця, і для продавця. Тому подібні угоди обов’язково повинні супроводжуватися грамотними ріелторами і досвідченим юристом для перевірки всієї документації.