Як грамотно та вигідно провести підготовку квартири для оренди

Подготовка квартиры к аренде

власнику для здачі квартири в оренду необхідно слідувати наступним практичним радам і заселити в неї найбільш вигідних квартирантів–орендарів.

1. Не тільки «косметика»

В квартирі, що здається в найм, необхідно зробити не тільки необхідний простий косметичний, але і якісний будівельний ремонт. Квартиру значно «освіжають» нові універсальні шпалери, забарвлення яких може не відповідати смаку власника квартири. Однак, це забарвлення повинно підійти для будь-якого орендаря. При виборі шпалер власник квартири повинен враховувати і те, що світлі відтінки розширюють візуальний обсяг квартири. А темні навпаки – зменшують.

Особливу увагу орендодавець повинен приділити стану підлоги. Старе покриття підлоги бажано замінити недорогим, але міцним і зносостійким. Наприклад, лінолеумом або ламінатом. Колір яких повинен мати відтінок, відмінний на один тон від кольору дверей.

2. Акцент на сантехніці

З особливою увагою слід замінити обладнання сантехніки. Нова сучасна сантехніка дуже порадує майбутніх наймачів. І до того ж у власника квартири з’явиться впевненість, що при її заміні, проведеної на професійному рівні, орендарями не будуть залиті сусіди.

Доречною може бути і додаткова порада: не ставити джакузі у ванній кімнаті. Але добре буде в цілях привабливості квартири на вікнах повісити фіранки. У передпокої – дзеркало, а у ванній і кухні встановити гачки для рушників і кухонних пристосувань. Щоб орендар не проводив ці роботи самостійно.

3. Електропроводка

Приведіть до ладу електрику. Якщо електропроводка стара та перебувала в експлуатації більше 20 років, то її необхідно замінити. З використанням потрібної кількості сучасних електричних розеток. Вся електрична мережа квартири повинна бути захищена сучасними електричними засобами захисту. А саме автоматичними вимикачами, пристроями захисного відключення або диференціальними автоматами перевірених європейських виробників. Для цього власнику треба буде скористатися послугами професіоналів спеціалізованих фірм. Щоб виключити виникнення пожежі з причин, пов’язаних з неякісним електроживленням квартири.

Крім того, біля вхідних дверей повинні бути встановлені wifi-роутер для Інтернету, домофон, дзвінок з дверним вічком.

4. Профілактика

Рекомендується провести профілактичні заходи щодо виключення появи цвілі в квартирі. Адже, очевидно, наймачі цим займатися не будуть. Для виключення появи грибка в квартирі всі кути необхідно обробити протигрибковим розчином. Від цвілі на плитці ванної та туалетної кімнат можна позбутися засобами очищення, що містять хлор або його похідні.

Меблі та посуд

Після виконаних видів ремонту в квартирі необхідно визначитися з підбором сучасних функціональних меблів. Це розкладні дивани, шафа-купе, різні меблеві столи-трансформери та сучасні спальні місця. Орендарям потрібно надати справні дверні замки в кімнати і на балкон (лоджію), посуд (каструлі, чайник, сковорідки, тарілки, чашки). Та інші необхідні господарські прилади.

З побутової техніки зазвичай надається в користування орендарю:

  1. телевізор,
  2. плита з витяжкою,
  3. справний холодильник,
  4. пральна машинка-автомат,
  5. сучасна пароварка і мікрохвильова піч.

У приміщеннях квартири повинні бути оригінальні люстри, картини. А також й інші милі дрібниці життя. Все це в приміщенні буде створювати привабливість, домашній затишок і «обжитість». Але щоб це все залишилося в цілості, необхідно буде їх фізичний стан описати і включити в договір оренди. Небажано залишати орендарю дорогі речі. Навіть якщо він закрив їх в окремому приміщенні або шафі.

Агентства нерухомості та сарафанне радіо

Для здачі в оренду своєї квартири краще скористатися послугами ріелторів. Ці послуги в Україні зазвичай оплачує наймач. А власник лише дає інформацію в базу даних ріелторських контор про оренду своєї квартири. Також на договірній основі з ріелторами слід підібрати орендаря відповідно до своїх вимог і побажань. Звичайно заплативши їм за цю послугу.

Однак, вибирати конкретне агентство нерухомості потрібно із розумом, у першу чергу враховуючи спеціалізацію тієї чи іншої компанії.

Якщо ваша квартира досить дорога і знаходиться в елітному житловому комплексі, є сенс звернутися до великої відомої агенції, фахівці якої часто працюють із дорогою нерухомістю та відповідним рівнем клієнтів. Тому що ваш майбутній орендар, який готовий заплатити за оренду квартири більше 1000 доларів, навряд чи буде мати справу з приватними брокерами, що здають в основному «одинички» біля метро в спальному районі.

При бажанні власника здавати свою квартиру «своїм» людям, слід підключати «сарафанне радіо». Яке дуже швидко допоможе через сусідів, знайомих і родичів знайти для Вас орендарів. Таку інформацію слід розмістити на вивісках будинку і в соцмережах. При цьому, інформація розлетиться практично миттєво.

Комунальні платежі на практиці оплачуються за показаннями встановлених приладів обліку в квартирі власника. І на наймача лягає відповідальність оплати витрат за спожиту ним електрику і воду, опалення, телефон, Інтернет тощо. Все це, звичайно, має бути обумовлено в договорі оренди (найму), щоб виключити в майбутньому неприємні моменти при їх оплаті.

При наявності у власника особливих вимог до наймача, вони їх погоджують. І ця домовленість також прописується в договорі оренди. Наприклад, такими вимогами можуть бути:

  • частота відвідування квартири власником,
  • позбавлення власника права продавати квартиру до закінчення терміну оренди,
  • своєчасність наймачем оплати найму і послуг:
    • оплата витрат на утримання будинку (квартплата),
    • комунальні послуги,
    • орендні платежі за квартир.
  • можливість проведення в квартирі ремонту орендарем з дозволу власника квартири
  • і тому подібні домовленості.
Поширити у Facebook