Як відкрити пункт прокату інструменту

Пункт проката инструмента

За моїми власними спостереженнями, існуючий ринок прокату будівельного інструменту орієнтований на будівельні бригади і фірми. Робочий процес виглядає так. На базі магазину або сервісного центру влаштовується прокатний пункт. Набагато рідше трапляється окремий підприємець, що займається прокатом спеціалізованого інструменту, він же може і здійснити доставку інструменту до об’єкта. Інструмент здається подобово, зустрічаються опрацьовані тарифні сітки. На цьому все.

Люди, що займаються будівельно-ремонтним бізнесом, можливо, знайдуть такий вид послуги цілком прийнятним. Я ж пропоную звернутися до іншої аудиторії, до звичайних громадян, які не мають ніякого відношення до ремонту, крім як у своїй власній квартирі.

Такому громадянину часто доводиться купувати китайський інструмент заради навішування декількох полиць. І, як правило, така покупка себе виправдовує, позбавляючи його від численних клопотів пов’язаних з орендою інструменту, на які у працюючої людини просто немає часу.

Таким чином, існуючі пункти прокату будівельного інструменту обходять стороною звичайного громадянина, залишаючи порожнім сегмент цього ринку. Можливо, представники прокатного бізнесу вважають, що тут порожньо абсолютно, і немає передумов для стійкого попиту. Судіть самі, а я наведу вам приклад кількох моїх спостережень.

Новобудови – відмінна ніша для прокату інструменту

У останні роки з’явилася стійка тенденція будівництва житлових комплексів. А що таке житловий комплекс очима підприємця? Це висока концентрація споживачів на обмеженій площі. До того ж можна говорити про об’єднання таких споживачів за однією або навіть кількома ознаками.

Завдяки таким житловим комплексам, в зоні крокової доступності одного магазину або прокатного пункту може бути сконцентровано від одного до декількох десятків тисяч споживачів, що займаються облаштуванням свого нового житла. Але ж крокова доступність – це одна з основних умов для існування ідеї малого бізнесу.

До аналізу необхідної величини попиту ми ще повернемося. В першу чергу я хочу звернути вашу увагу на ідеї які необхідно впровадити в бізнес прокату інструменту.

Ідея 1 – роз’яснювальні роботи

Послуга прокату повинна являти собою не просто передачу у тимчасове користування якогось інструменту, але роз’яснення клієнту таких речей, як:

  • яким способом (яким набором інструменту) потрібно вирішити поставлене завдання;
  • як вирішити поставлене завдання з найменшими втратами часу і грошей (аж до складання робочого графіка);
  • які можливості дає той чи інший інструмент. Часто простий обиватель навіть не має уяви про різноманіття автоматизованих рішень.

Безумовно, мова не йде про психологічний пресинг на клієнта, інформація повинна бути представлена в максимально легкому і легкотравному вигляді. Крім того, клієнт повинен мати можливість спробувати інструмент на випробувальному стенді та зрозуміти, як з ним можна працювати, а як не можна. З одного боку це додаткові витрати на оренду приміщення, з іншого – збільшення ресурсу інструменту. Не кажучи вже про вирішення маркетингових і PR завдань.

Ідея 2 – якість інструменту

Я кажу про якість прокатного інструменту не з точки зору його робочого ресурсу, хоча це так само важливий момент, але з точки зору його ергономіки і зручності застосування саме не професійним користувачем. Для того, що б визначити необхідні якісні властивості, потрібно пам’ятати чого хоче такий користувач. Швидко, не надриваючись, не дихаючи пилом і не залишаючи «слідів», виконати поставлене завдання ремонту або модернізації інтер’єру.

При таких роботах як свердління, пиляння, шліфування і деяких інших для підтримки чистоти під час роботи рекомендується використовувати промисловий пилосос, оснащений автоматикою, яка дозволяє включатися синхронно з використовуваним інструментом. Такий пилосос можна давати на додачу до інструменту, не обтяжуючи клієнта додатковими витратами.

Крім цих ідей, слід вирішити ще багато бізнес-завдань, як малих, так і не дуже. Серед них гнучкий графік оренди, рекламне просування своїх послуг, сервісне обслуговування.

Ну і ось вам ще одна ідея по розширенню майбутнього малого бізнесу. На базі такого пункту прокату можна організувати і торгівлю інструментом. По суті, ваш прокат надає можливість ознайомлення з дорогим, ергономічним, професійним і напівпрофесійним інструментом. Не дивно, що деякі клієнти захочуть придбати один з них. Не можна позбавляти їх такої можливості.

Поширити у Facebook