Як перевірити документи на квартиру перед покупкою

Квартира у Києві

Якщо у Вас виникає питання про те, як перевірити правовстановлюючі документи на нерухомість перед її покупкою, значить Ви не часто стикаєтеся з придбанням такого майна. А це в свою чергу означає, що дане питання потрібно вивчити особливо ретельно. Адже, як відомо, в Україні існує значна кількість квартирних аферистів. Про жертви яких регулярно повідомляється в новинах.

Враховуючи високу вартість нерухомого майна в Києві, ми радимо в таких серйозних питаннях звертатися за допомогою до юристів. Так само, як і при проведенні будь-яких судових процесів, пов’язаних з нерухомістю. Витрати на оплату їх послуг у порівнянні з ризиком втрати майна зовсім невеликі. Адже відомо, що кожен фахівець повинен займатися своєю справою. І ніхто не може бути професіоналом у всьому. Тому, на наш погляд, в будь-яких питаннях, пов’язаних з нерухомістю, краще залучати відповідних фахівців: юристів та оцінювачів.

Купівля квартири в Києві з точки зору перевірки чистоти право встановлюючих документів може бути двох видів:

 1. Житлові приміщення в новобудовах (нових будинках). Купівля безпосередньо в компанії-забудовника.
 2. Квартири на вторинному ринку. Продавцем виступає фізична особа, яка не є забудовником. Таке житло може бути і в новому будинку.

Давайте розглянемо особливості перевірки документів при першому та другому варіантах.

Перевірка нерухомості на первинному ринку – покупка у забудовника

Новий майбутній будинок

Особливістю перевірки чистоти угоди в даному випадку є те, що на перший план виходить перевірка не самого приміщення, а компанії-забудовника. І об’єкта нерухомості як проекту або будівлі в цілому. Юристи з нерухомості проводять перевірку новобудов, враховуючи та вивчаючи:

 • Установчі документів компанії-забудовника.
 • Юридичні підстави використання земельної ділянки.
 • Наявність та відповідність вимогам законодавства дозвільних документів та ліцензій.
 • Аналіз якості проектної документації.
 • Перевірка відсутності будь-яких обтяжень або обмежень у використанні нерухомого майна.

Відомо, що всі схеми інвестування в нове будівництво в Україні пов’язані зі значною кількістю ризиків. Як правило, до тих пір, поки об’єкт не введений в експлуатацію, інвестор набуває не нерухомість, як таку. А лише майнові права вимоги, цінні папери, наприклад, інвестиційні сертифікати тощо. Відомо достатньо випадків будівельних афер у Києві, жертвами яких стала велика кількість киян. Тому одним з найважливіших пунктів перевірки документів на нерухомість первинного ринку є аналіз схеми та інвестиційного договору. Через який забудовник пропонує інвестувати гроші в об’єкти, що будуються.

Юридична перевірка нерухомості вторинного ринку Києва

На відміну від житла в новобудовах, в даному випадку акцент уваги юристів перемикається на історію самої квартири або приміщення. Важливо звернути увагу в тому числі на:

 • Зобов’язання власників перед третіми особами, заставою за якими може виступати квартира.
 • Історія переходу нерухомості у спадок. І відсутність спадкоємців, які можуть вже після угоди пред’явити свої права на майно.
 • Перевірка відсутності в квартирі зареєстрованих («прописаних») мешканців. Особливо дітей та інвалідів.
 • Бажано, щоб договір купівлі-продажу укладався безпосередньо з власником нерухомості. Якщо продавець діє за дорученням, необхідно ретельно перевірити дійсність цієї довіреності. І поцікавитися обставинами, які заважають власнику самостійно підписати договір.
Поширити у Facebook