Як краще зняти квартиру: поради досвідчених орендарів

Квартира в аренду

У пропозиціях по оренді квартир дефіциту на ринку не спостерігається. У наш час швидко і безпечно зняти квартиру може кожен бажаючий. Орендодавці пропонують варіанти на будь-який смак і гаманець. Щоб вдало вибрати знімне житло, рекомендуємо прислухатися до порад досвідчених орендарів.

Як вибирати квартиру?

1. Розглядайте багато варіантів

Власник може порахувати незначними саме ті нюанси, які для вас дуже важливі, і не вказати їх в оголошенні. Тому намагайтеся розглянути максимальну кількість варіантів з тих, які приблизно відповідають вашим запитам, щоб не пропустити вдалу угоду.

2. Поспілкуйтеся з сусідами

Сусіди – це люди, які практично завжди нададуть вам правдиву інформацію. Задайте їм питання про те, наскільки комфортно жити в цьому будинку і районі, чи стежать за чистотою на території працівники керуючої компанії або ТСЖ. Сусіди – особи, не зацікавлені у вашій угоді, тому їм нема резону прикрашати дійсність та спотворювати ринкову оцінку квартири.

3. Торгуйтеся

Невміння торгуватися або банальна сором’язливість призведе до того, що ви знімете квартиру за ціною вище ринкової. Як правило, власники завищують ціну, розраховуючи на те, що орендарі будуть торгуватися. Якщо квартира вас повністю влаштувала, то не поспішайте моментально підписувати договір – спробуйте трохи скинути ціну.

4. Не тягніть з угодою

Якщо після довгих пошуків ви, нарешті, знайшли ідеальний варіант, не варто затягувати з підписанням договором. Вас може випередити інший, більш розторопний, орендар.

Пам’ятайте, оцінка ринку нерухомості показує, що пропозиція на сьогоднішній день значно перевищує попит. Тому орендодавці зацікавлені в вас більше, ніж ви в них. Якщо сумніваєтеся, то не варто поспішати – розглядайте варіанти до тих пір, поки не знайдете свій.

Як відстоювати свої права?

Деякі орендодавці впевнені в тому що, раз вони надають квартиру в тимчасове користування, то можуть диктувати будь-які умови. На щастя, це не так. Якщо власник висуває Вам вимоги, які суперечать чинному законодавству, сміливо відстоюйте свої права.

У орендованому житлі ви можете робити все, що вам заманеться. Виняток-дії, що порушують закон, і вимоги, позначені в договорі оренди.

Власник не може з’являтися в квартирі під час вашої відсутності – це суперечить законодавству. Ви маєте право вимагати, щоб дана умова виконувалося неухильно.

Більшість орендодавців – порядні люди, з якими завжди вдається домовитися. Намагайтеся залишатися ввічливим і шукати компроміс при кожній можливій суперечці.

Поширити у Facebook