iPhone 12 mini або iPhone 13 mini: який вибрати

iphone 12 mini и 13 mini

Як 12, так і 13 покоління mini від iPhone є топовими в своєму сегменті. Дана серія зробила справжню революцію і дозволила смартфонам з діагоналлю менше шести дюймів стати воістину культовими. При цьому серія міні практично нічим не відрізняється від повних версій, а всі функції залишилися такими, як і в більш старших моделях.

Завдяки своїй компактності, смартфони невеликого розміру користуються величезною популярністю. Природно, шанувальників у телефону з великою діагоналлю значно більше, однак і серія Mini користується широким попитом. Саме тому iPhone невеликих розмірів продовжать виходити і далі.

Що краще: iPhone 13 mini або 12 mini

З вересня цього року (2021) компанія Apple випустила в продаж ще один компактний iPhone. Тепер можна купити не тільки 12 версію, але і 13-ту. Згідно зі статистикою найбільш великих магазинів техніки, обидві молодші моделі непогано продаються, але дещо поступаються за популярністю старшим моделям.

Зовнішній вигляд

Хоч iPhone 13 mini та 12 mini вкрай схожі зовні, але їх технічне оснащення і навіть програмна оболонка значно різняться. Нова модель злегка товща, а важить всього на 6 грам більше. Варто відзначити, що iPhone 13 mini є в цілому краще за свого попередника.

Нова лінійка mini відрізняється різноманітністю кольорів, проте фіолетовий в 13 моделі відсутній. Крім цього iPhone 13 mini краще свого попередника у всьому. «Чубчик» став значно менше і тепер практично непомітний. А камери, які розташовані по діагоналі, виглядають стильно і елегантно. Такі нововведення сподобалися всім любителям яблучних гаджетів.

Камера

В 13й моделі цього 2021 року камера стала набагато краще, був повністю перероблений алгоритм її роботи і технічна складова. Також була збільшена світлопропускна здатність і фокус, завдяки чому фотозйомка в темний час доби стала набагато комфортнішою.

Однак це ще не всі переваги камери в новому iPhone 13 mini. Завдяки процесору Apple A15 Bionic знімки стали ще якіснішими, був доданий режим зйомки «Кіноефект». А оптична стабілізація камери задовольнить вимоги навіть самих прискіпливих любителів мобільної фотографії. Установка процесора нового покоління також значно поліпшила швидкодію гаджета.

Батарея

У новій версії яблучного смартфона значно збільшилася ємність батареї, завдяки чому смартфон став працювати набагато довше. За заявою Apple, в iPhone 13 mini можна дивитися відео більше 17 годин без перерви, що на дві більше, ніж у версії минулого року. Однак вражає не це, а те, що в процесі стрес-тестування 13 mini зміг протриматися цілих 6 годин і 26 хвилин. Це дійсно гідний результат, повторити який зможе не кожен сучасний гаджет.

Екран і швидкодія

Серед інших переваг моделі iPhone 13 mini варто відзначити дійсно потужний процесор (як центральний, так і графічний). Яскравість екрану тепер становить цілих 800 ніт, проти 625 в 12 mini. Завдяки цьому зображення на екрані чітко видно навіть в найяскравіший сонячний день.

Необхідно звернути увагу, що звичайний користувач, для якого якість камери і швидкодія не є ключовими елементами, може практично не помітити різниці з моделлю mini дванадцятого покоління. На iphone 13 mini ціна вище, ніж на аналогічну 12ю модель. Тому якщо вартість є важливим аргументом при виборі телефону, то можна звернути увагу і на торішню модель, адже iPhone 12 mini як і раніше є відмінним смартфоном.

Новий iPhone 14 Max

За попередньою інформацією iPhone 13 mini буде останнім компактним смартфоном в модельному ряду. Принаймні в наступному поколінні яблучних гаджетів серії Mini очікувати не варто. Очікується, що в наступному році нове покоління айфонів буде представлено такими моделями:

  • iPhone 14;
  • iPhone 14 Max;
  • iPhone 14 Pro;
  • iPhone 14 Pro Max.

Однак Apple обіцяють, що версії Mini будуть виходити і далі, проте з періодичністю раз на два роки. Тому любителям компактних гаджетів доведеться чекати виходу нової моделі до 2023 року.

Поширити у Facebook